Anasayfa / Gündem / 2019 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

2019 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı evde bakım maaşı verilen il sayısını bu yıl 44 ile kadar çıkardı. Evde bakım maaşı alanlar için kriterler ve maaş ücreti güncellendi.

Evde hasta veya normal bir insana göre ağır engeli olan yahut yaşlılık sebebiyle anne veya babasına bakan kişiler evde bakım ücreti almaktadır. Gerekli şartları ve başvuruları tamamlayan kişiler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan 1027 TL evde bakım parası almaktadır.

Evde Bakım Maaş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evde bakım parası için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvurmak gerekmektedir. Bakanlığın bulunduğu illerde hasta ile ilgili doktor ve sağlık raporu ile bu kurumlara başvurularını yapacaklar. Ödemeler ise il bazında yapılmaktadır. Evde bakım parası için bakılan engelli yurttaşın evine giren gelirin kişi başı milli gelirin üçte ikisinden az olması ve raporlarının tam olması gerekmektedir.

Tavsiye :  Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor, Alım Şartları Neler, Başvuru Nasıl Yapılır

Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileridir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu yıl için evde bakım maaşını 44 ile çıkardı. Bu illeri Antalya, Aksaray, Tokat, Hatay, Giresun, Çanakkale, Adıyaman, Diyarbakır, Afyon, Malatya, Konya, Bursa, Zonguldak, Samsun, İstanbul, Ankara, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Muğla, Tekirdağ, Şanlıurfa, Kırklareli, Bilecik, Uşak, Denizli, Manisa, İzmir, Kocaeli, Balıkesir, Kırşehir, Ordu, Sakarya, Kayseri, Isparta, Bolu, Adana, Trabzon, Karabük, Batman, Kastamonu, Çorum, Düzce ve Yozgat şeklinde sıralayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir