Anasayfa / Personel Alımları / 25 Bin Geçici Köy Korucusu Alımı Yapılacağı Duyuruldu

25 Bin Geçici Köy Korucusu Alımı Yapılacağı Duyuruldu

2017 yılında bir çok köy korucusunun emekli olmasıyla Köy Korucusu Alımı yapılacak. 25 bin güvenlik korucusu şartları şöyle.
18 bin kişinin emekli olduğu köy korucusu görevine 25 bin kişinin alınacağı söylendi.Emekli yaşının 49 olmasıyla binlerce köy korucusunun alınacağı bilinen 2017 yılında 25 bin kişinin alımı yapılacağı belirtildi.Doğ ve güneydoğu da yaşayanlar için büyük fırsat olan bu alımlara 18 yaşından büyük 49 yaşından küçükler katılabilecek.

Doğu ve güneydoğu da yaşanan terör olaylarında mücadeleye destek verecek olan köy korucularının yaşlarının küçük olması köyün güvenliğini arttırmak dinamik bir güç sağlamak için yapılmıştır.Emekli yaşının erkene alınması gençlerin yolunu açmıştır.Köy korucusunun yeni adı artık güvenlik korucusu olmuştur.

Güvenlik korucusu yaş ortalamasını düşürmek için erken emeklilik gelmiştir.Doğuda mücadeleye destek olacak insanların genç ve atik olması gerektiği inancıyla hareket edilmektedir.

Tavsiye :  BDDK 100 Kamu Personeli Alımı Yapacağını Duyurdu

25 bin kişinin köy korucusu yeni adıyla güvenlik korucusu alınacağı bildirildi.Alımların ne zaman yapılacağı henüz resmi kurumlarca açıklanmadı fakat başvuru yapmak isteyenler için şartlar belli oldu.

Şartlar;

Erkek olmak,
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
Okuma-yazmayı bilmek,
Askerliğini bitirmiş olmak,
30 yaşında ve büyük olmamak,
Sicil kaydının bulunmaması,
Herhangi bir siyasi partiye üye olmamak,
Terörle bağlantısının olmaması,
18 yaşından büyük olmak,
Herhangi bir suç yüzünden mahkum olmamak.

  Güvenlik korucusu olmanın şartlarındandır.Doğu ve güneydoğunun güvenliğini arttırmak için fazla alım yapılacaktır.25 bin kişi güvenlik korucusu olarak alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir