Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2019

Acil nakit ihtiyaçlarınız için bankalara başvurarak 48 ay vadeli bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Kredinizi bu şekilde sağlayacak bankalar ve şartları ise şunlardır;

Bankalar finansal kuruluşlar olarak tüketicilere çeşitli nakit ihtiyaçlarında kredilendirme olanakları sağlarlar. Tüketiciler açısından en sık tercih edilen kredi türü ise bu anlamda bireysel ihtiyaç kredisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda bu kredi türünden faydalanan kişi sayısının artması ve geri ödeme konusunda çok sayıda problemli kişinin ortaya çıkması nedeni ile BDDK bu duruma el atmış ve bireysel ihtiyaç kredisi için vade limitini 48 ay olarak belirlemiştir. Bu nedenle eğer bir nakdi ihtiyacınız söz konusu ise siz de bankalara başvurarak 48 ay vadeli bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Aldığınız kredi tutarını 48 ay boyunca eşit taksitler ile geri ödeyebilir ve harcama yükünüzü hafifletebilirsiniz.

48 AY VADELİ OLARAK İHTİYAÇ KREDİSİ ALMANIN ŞARTLARI

Genel olarak bankalardan alınacak olan bireysel ihtiyaç kredileri için bankaların talep ettiği şartlar aynıdır. Çünkü yasal düzenlemeler ile belirlenmiş olan bu şartlar sadece bazı bankalar tarafından muafiyet uygulamaları ile tolere edilmektedir. Bunun dışında ise genel şartlar şunlardır;

Tavsiye :  Evlenecek Çiftlere Uzun Vadeli Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Öncelikle bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapan kişinin kredi notu değerlendirmeye alınır. Eğer kişinin kredi notu düşük ise bu durumda kredi geri ödemesi konusunda problemli olduğu anlaşılır ve banka kredi sağlamak konusunda ılımlı davranmayabilir. Bu yönden kredi notu düşük olan kredi alabilirmi sorusunun yanıtı ancak banka insiyatifine bağlı olarak bulunabilir. Keza eğer kredi notu yüksek ise kişi yüksek olasılıkla kredi kullanmaya uygun görülecektir.

İkinci bir şart ise gelir durumudur. Kişinin gelir durumunun talep ettiği kredi tutarına uygun olması beklenir. Çünkü eğer elde edilen gelir, alınan kredinin geri ödemeleri için yetersiz ise bu durumda banka krediyi sağlamayacaktır. Önek olarak asgari ücret alan bir bireyin alabileceği maksimum bireysel ihtiyaç kredisi tutarı 24 bin TL  ile sınırlandırılmıştır. Ancak bu kişilerin de kredi notunun yüksek olması gerekmektedir, aksi halde 24 bin TL’den daha düşük krediyi yüksek faiz ile kullanabilirler.

Bu yönden 48 ay vadeli bireysel ihtiyaç kredisi veren bankalar Türkiye’de şuanda hizmet veren tüm mevduat bankaları olup, bazı bankalar bu şartlar konusunda daha esnek davranırken, bazıları tamamen titizlik göstererek şartların yerine getirilmesini talep etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir