Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

BDDK düzenlemesi gereği, tüketicilere tahsis edilen krediler için uygulanabilecek olan maksimum vade süresi limitleri belirlenmiştir. Bu kapsamda tüketiciler tarafından en sık tercih edilen kredi türü olan bireysel ihtiyaç kredisi için maksimum 48 ay vadelendirme yapılabilmektedir. Bankalar açısından kısa-orta vade perdesinde bulunan bu süre için uygulanan faiz oranları ise bankalar arasında farklılık göstermektedir. Bu kapsamda 48 ay vadeli bireysel ihtiyaç kredisi veren bankalar şartlar konusunda da birbirlerinden pek büyük farklılıklar olmasa da ayrılabilmektedirler. 

48 AY VADELİ İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR VE ŞARTLAR

INGBANK: ING Bank, 48 ay vadeli olarak en avantajlı faiz oranı ile kredi sağlamaktadır. Kredi notuna göre kredi sağlayan ING Bank, 1900-1700 kredi notu aralığındaki müşterilerine %1.09 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kapsamda ING Bank’tan alınacak olan 10 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için uygulanan %1.09 faiz oranı ve 48 ay vade seçeneğiyle yapılacak olan hesaplamaya göre; bankaya ödenmesi gereken aylık taksit tutarı 281,85 TL’dir ve vade sonundaki toplam geri ödeme tutarı ise 13.578 TL’dir. (Bu kredi için 50 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır.)

QNB FİNANSBANK: QNB Finansbank bireysel müşterilerine 48 ay vadeli olarak cazip faiz oranları ile bireysel ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Bankadan alınacak olan 10 bin TL tutarındaki 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi için %1.26 faiz oranı sabit olarak uygulanmaktadır. Bu değerlere göre yapılacak olan hesaplama ile bankaya aylık olarak ödenmesi gereken taksit tutarı ise 294,50 TL’dir. Vade sonundaki toplam geri ödeme tutarı ise bu kapsamda 14.186 TL olarak gerçekleşecektir. (Bu kredi için 50 TL tutarında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.)

Tavsiye :  Kredili Mevduat Hesabı Nedir? Bankaların KMH Faizleri Ne Kadardır?

TÜRKİYE İŞ BANKASI: Türkiye’nin önde gelen bankalarından birisi olan İş Bankası’da 48 ay vadeli olarak ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Bu kapsamda bankadan alınacak olan 48 ay vadeli 10 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için uygulanan faiz oranı %1.29’dur. Vade süresine ve bu faiz oranına göre yapılacak olan hesaplamanın sonucuna bakıldığında aylık olarak bankaya ödenmesi gereken taksit tutarı ise 296,77 TL olarak gerçekleşmektedir. Vade sonundaki toplam geri ödeme tutarı ise 14.294,96 TL olarak gerçekleşecektir. (Bu kredi için 50 TL tutarında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.)

-Bu bankaların kredi şartları birbirleri ile aynıdır ve kredi notunun yeterli olması ve gelir durumunun kayıtlı olması halinde bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir