Anasayfa / Kosgeb Kredisi / 50 Bin TL’lik Faizsiz Kredi Sonuçları 27 Şubat 2017 Tarihinde Açıklanacak Mı?

50 Bin TL’lik Faizsiz Kredi Sonuçları 27 Şubat 2017 Tarihinde Açıklanacak Mı?

Girişimcilere destek veren KOSGEB’ten para desteğinin ne zaman açıklanacağı hakkında tarih veren Ağbal, 50 Bin TL’lik Faizsiz Kredi sonuçları için 27 şubat tarihini işaret etmişti;
Ülkemizde girişimci olarak piyasada yer almak isteyen ve kendi işini kurmak isteyenlere para kaynağı sağlayan KOSGEB, 2017 yılı için başvuruları almış ve 50.000 TL’lik destek vereceğini açıklamıştı. Girişim projelerini kuruma sunan ve başvurularını yapanlar ise destek alıp almayacaklarına dair kurum tarafından ilan edilen sonuçları beklemedeydi.

Projelerinin desteklenmesi için bekleyen adaylar arasından sonuçlar neticesinde 50.000 TL faizsiz krediyi almaya hak kazananlar girişim projelerini bu şekilde finanse edebilecekler. 

Kurum tarafından gerçekleştirilen başvuru alımları 20 Şubat’ta sona erdi. Resmi olarak sonuçların ilan tarihi ise daha önce 27 Şubat 2017 Pazartesi olarak belirtilirken zamanı geldi çattı ve beklenen sonuçlar nihayet açıklanıyor. 

Tavsiye :  KOSGEB Kredi Faiz Desteği Nedir?

Maliye Bakanı Naci Bakan Ağbal: “Önceden müracaat yapan vatandaşlarımız değerlendirilecek. Yeni bir başvuru süreci başlattık. 20 Şubat’a kadar başvuruları alacağız. Burada esnaf bakımından sevindirici olan bu defa değerlendirmeyi yaparken çalışan sayısı ve net satış hasılatı en az olandan başlayacağız. Yani en az çalıştırana, en az geliri olana öncelik vereceğiz. Geçen defa istihdam bakımından, gelir bakımından daha fazla olana sağlamıştık bu imkanı. Bu defa 250 bine tamamlayacağız. Çok daha fazla sayıda işletmemiz bundan yararlanacak. Özellikle küçük işletmelerimiz yararlansın istiyoruz. Küçük esnafın daha fazla ihtiyacı var. 27 Şubat’ta inşallah sonuçları açıklayacağız. Bu önemli bir paket hayırlı olsun. Esnafımız bu imkanla mal alır, işini büyütür, iş yapar. Bundan herkes kazanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir