Anasayfa / Bilgi / 60 Ay Vade Kredi Veren Bankalar

60 Ay Vade Kredi Veren Bankalar

BDDK kararıyla 2019 yılında 60 ay vade kredi veren bankalar ile düşük faizlerle uzun vadede kredi borçlarınızı kapatmanız mümkün. BDDK kararı öncesi bankalar ihtiyaç kredilerinde en fazla 36 ay vade uygulamaktaydı. Ancak yeni dönemde faiz oranlarında düşüşe gidildi ve vade süresi 60 aya çıkarıldı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kararıyla kamu ve özel bankalar ihtiyaç kredilerinde faiz oranlarını 60 aya çıkardı. Faiz oranlarının yükselmesi sebebiyle mevcut borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar için yapılandırma kredilerinde artışa gidildi. Vatandaşlar borçlarını daha rahat koşullarla ödeyebilsin diye vade süresine uzatmaya gidildi.

BDDK kararı öncesinde bankalar en fazla 36 ay vade ile bireysel ihtiyaç kredisi vermekteydi.  Vade süresi yükselirken bankaya ödeme yapmanız gereken aylık taksit tutarı azalmaktadır. Ancak ödeme süreniz uzadığı için vade süresi boyunca bankaya ödeyeceğiz tutar da bir o kadar yüksek olacaktır. Ancak bu tutar uzun vadede cebinizden çıkacağı için kısa vadede daha rahat koşullar altında ödemeniz mümkün olacaktır.

Tavsiye :  Kredi Notu Normalde Kaç Olmalıdır?

60 Ay Vade Fırsatıyla Kredi

Kamu bankaları başta olmak üzere birçok banka kredi kartı borçları için de 60 ay vadeli kredileri hayata geçirdi. Uzun vadeli kredi borcu, kredi kartı borçlarına göre çok daha mantıklıdır. Çünkü kredi kartlarında uygulanan faiz oranları çok yüksektir. Üstelik borcu geciktirmeniz halinde uygulanan günlük faiz tutarı da bir o kadar cep yakıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir