Anasayfa / Personel Alımları / 60 Bin Yeni Kamu Memur Alımı İçin Başvurular Ne Zaman Nasıl Yapılacak

60 Bin Yeni Kamu Memur Alımı İçin Başvurular Ne Zaman Nasıl Yapılacak

2017 yılında devlet kurumlarına sözleşmeli memur alımı yapılacağı açıklanmıştı ve şimdi 60 Bin Memur Alımı için çalışmalar başlatıldı.
Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında FETÖ darbe girişiminin ardından devlet kurumlarında şebeke halinde örgütlenen darbecilerin ihracının ardından kurumlara yeni alımlar yapılacağı duyurulmuştu. Aralık ayında kesinlik kazanan alımların çoğunluğunun sözleşmeli olacağı açıklanırken şimdiyse alıma ilişkin diğer detaylar gündemde yer aldı. Devlet kurumlarına 60 Bin Memur Alımı ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda alımların büyük çoğunluğunun Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda gerçekleştirileceği açıklandı.

KPSS şartı olmaksızın gerçekleştirilecek sözleşmeli personel alımında ilk aşama Şubat ayı içerisinde gerçekleşecek. Yani başvurular kurumların kendi tarihlerini ilanlarına bağlı olarak genel olarak Mart ayında yapılacak. Sözleşmeli personellerin yanı sıra 5000 kadrolu personel için de ayrıca başvurular açılacak.

Tavsiye :  Türkiye Finans Katılım Bankası En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

Müezzinoğlu: “Kamuda 2017 yılında 60 bin yeni kişi istihdam edilecek. Bunlar ağırlıklı olarak Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğünde olacak.” dedi. İlk olarak Şubat ayında okullara 4 bin 300 hizmetli ve güvenlik görevlisi alınacak. Bin 500 de engelli öğretmen alınacağı bilgisi verildi.

Kimler Başvurabilir

Sözleşmeli olarak devlet kurumlarına yerleşmek isteyen adaylarda aranan şartlar arasında KPSS puanı şartı yer alıyor, kurumların açtıkları kadro sayısı ve gerekliliğine bağlı olarak lisans veya lise mezunu kişiler başvuru yapabilecekler. Alımların çoğunluğu Milli Eğitim Bakanlığı kurumları için yapılacağından genellikle eğitim fakültesi mezunları için geniş bir kadro sayısının olacağı tahmin edilirken, İç İşleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı için de alımların yüksek oranda olacağı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir