Anasayfa / Personel Alımları / 7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak İşte Başvuru Tarihleri ve Şartlar

7 Bin Bekçi Alımı Yapılacak İşte Başvuru Tarihleri ve Şartlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile 7 bin Bekçi Alımı yapılacak.

Mevcut 5 bin 392 olan bekçi kadrosu zaman içerisinde kademeli olarak artırılacak. 7 bin yeni bekçi için gerekli kadroların oluşturulmasından sonra da valilikler vatandaşları intenet siteleri üzerinden bilgilendirecek. İlk etapta Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay için bekçi alımı yapılacak.

Geçen yıl Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Şanlıurfa ve Şınak Valilikleri tarafından yapılan duyurunun ardından, bekçi olabilmek için başvuran adaylardan gerekli şartları taşıyan 280’i bir ay içerisinde görevlerine başlayacak. Bekçilerin 69’u Diyarbakır, 40’ı Hakkari, 49’u Mardin, 1’i Şanlıurfa, 121’i ise Şınak’ta görev yapacağı bildirildi.

İstanbul’da 700, Şınak’ta ise 100 bekçi alımı için başlatılan süreç devam etmektedir. Giriş sınavları her iki ilin valilikleri tarafından belirlenen tarihlerde kaymakamlıklar tarafından yapılacak ve İstanbul için tahsis edilen bekçi kadrosu sayısının da önümüzdeki alım dönemlerinde artırılacağı ve yeni bekçi alımlarının yapılacağı belirtildi.

Tavsiye :  Türk Telekom Çok Sayıda Memur Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

Aranan şartlar;

Bekçi olabilmek için başvuran adayların Türk vatandaşı olması, lise ve dengi okul mezunu olması ve başvurdukları illerde en az bir yıl ikamet etmeleri gerekiyor. Ayrıca adaylardan 30 yaşından yukarı olmama, görev yapmaya engel bir hastalığı bulunmama, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmama gibi şartlar aranıyor.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir