Anasayfa / Gündem / Acquirer Nedir? Acquirer Banka Ne Demek?

Acquirer Nedir? Acquirer Banka Ne Demek?

Bankacılık günümüzde vatandaşlarımız tarafından da büyük bir öneme sahip bir sistem haline gelmiştir. Bankalarda yapılan işlemler, kredi kartları günümüzde artık bir ihtiyaç haline geldi. Bununla birlikte meydana gelebilecek her türlü mağduriyetin önlenmesi için de pek çok güvenlik kodu yürürlüğe girmiş durumda.

İçeriğimizin devamında acquirer ne demek, acquirer banka ne demek sorularının yanıtları üzerinde duracağız.

Acquirer banka, işyeri sahibinin borç ilişkilerini düzenleyen posların sahibi firmaya denmektedir. Kredi kartı yönetiminin bir ayağı olan acquirer, aynı zamanda pos anlamına da gelmektedir.

Kredi kartlarına taksit imkanı sağlayan bütün bankalar aynı zamanda acquirer alanında faaliyet göstermektedir de diyebiliriz.

Acruirer Referance Number (ARN) ise son zamanlarda sıklıkla hayatımızda yer almaya başlamıştır diyebiliriz. Banka hesabı üzerinden Wirex karta banka transferi yaparken, referans numarasına ihtiyaç duyulması gerekmektedir. Referans numarası yalnızca Wirex karta atanan özel bir koddur.

Tavsiye :  Bireysel Emeklilik Sistemi Doğru Bir Yatırım Mı? Bes Katılımı

Bu özel kod sayesinde paranın doğru yere aktarıldığı garanti altına alınır. Bu bir nevi bankalarda para transferini güvenli bir şekilde sağlayabilmek için IBAN numarası gibi işlev görmektedir.

Bütün bankalar farklı referans numaralarına sahiptir ve transfer yaparken kişinin mağduriyet yaşamamasını sağlar. Referans numarasını göremiyorsanız veya doğrulama koduna erişemiyorsanız, hesabınız doğrulanmamış demektir. Bunun için de mevcut bankanızın müşteri temsilcisiyle gerekli görüşmeler sağlanmak durumundasınızdır. Bu konu hakkında müşteri hizmetleri gerekli yardımda bulunacaktır.

Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için hesabın doğrulanmış olması zorunludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir