Anasayfa / Personel Alımları / Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı mülakat tarihleri açıklandı

Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı mülakat tarihleri açıklandı

Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı mülakat tarihleri ne zaman. Adalet Bakanlığı resmi sitesinde o tarihleri duyurdu.
Adalet Bakanlığı hakim ve savcı adaylığı yazılı sınav sonuçları 3 Şubat 2017 tarihinde açıklandı. açıklanan sonuçlar doğrultusunda sınavı kazanan adayların hakim ve savcı alımı mülakat tarihleri belirlendi.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı duyuruda , avukatlık mesleğiden idari yardı hakim adaylığına ve avukatlık mesleğinden adli yardı hakimliği ve savcı adaylığı yazılı sınavını kazanarak mülakata  katılmaya hak kazanan adayların mülakat tarihleri açıklandı. adaylarda aranan şartlar ise; T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlik hizmeti ile ilgisi bulunmamak, hakim ve savcılık görevini yurt genelinde yapmasına engel olabilcek herhangi bir sağlık sorunu bulundurmamak,üç aydan fazla hapis cezası almamış olak gibi nitelikler adaylardan istenmektedir.

Tavsiye :  İlkokul Mezunu ve Yüksek Maaş İle Gemi Personeli Alımı Yapılacak

Adalet Bakanlığı’nın hakim ve savcı alımı mülakat Türkiye  Adalet Akademisi Başkanlığı Sosyal Tesis Binası VIP Salonunda gerçekleştirilecektir. tam adres vermek gerkirse Ahlatlıbel Mahallesi İncek Şehit Mehmet Selim Kiraz Bulvarı Çankaya Ankara adresidir. hakim ve savcı alımı mülakat sınavına girecek olan adaylar Tüekiye Cumhiriyeti Adalet Bakanlığı intenet sitesi üzerinden T.C. vatandaşlık numarası ile giriş yaparak mülakat tarihlerinin gerçekleştirebilirler.
AVUKATLIK – İDARİ YARGI MÜLAKAT GÜNÜ İÇİN TIKLAYINIZ.
AVUKATLIK – ADLİ YARGI MÜLAKAT İÇİN TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir