Anasayfa / Personel Alımları / Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 210 Memur Personel Alımı Yapıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 210 Memur Personel Alımı Yapıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Alımı yapacak. Bu kapsamda bakanlık tarafından 210 memur istihdam edilecek.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2017 yılı için personel alımları ve performans programları yayınlandı. Bakanlık tarafından yayınlanan 2017 yılı performans programında 210 memur alımı yapılacağı belirtildi.

Şartlar nedir

Edinilen bilgilere göre; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Alımı yapacak ve alınacak olan memurların kaçının taşra ve kaçının merkez teşkilatında görevlendirileceği de öğrenildi. Bu bilgilere göre alınacak olan 210 memurun 110’u merkezi teşkilatlarda, 100 memur ise taşra teşkilatında görev yapacak. Alımların tek seferde değil de yılsonuna kadar parça parça halinde gerçekleştirileceği tahmin edilmekte.

Tavsiye :  BDDK 100 Kamu Personeli Alımı Yapacağını Duyurdu

Yabancı dil bilen personel de alınacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından alınacak olan personelin 110’u uzman yardımcısı, 100’ünün de meslek elemanı olacağı öğrenildi. Bakanlık bünyesinde kapasitesinin artırılması için; merkez teşkilatına uzman ve denetçi yardımcısı, taşra teşkilatına meslek elemanı ve Uluslararası vaka çalışması yapabilecek durumda olan ve yabancı dil bilen personel alımı yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir