Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Akbank Şubeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Evraklar

Akbank Şubeden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Evraklar

Bankalar tüketicilerin ihtiyaç duydukları çeşitli alanlarda onlara krediler sağlamaktadırlar. Bu krediler çeşitli kategorilerde sunulmaktadır ve çeşitli şartlar altında tüketicilere tahsis edilmektedir. Bu kapsamda; konut kredisi, taşıt kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi bankaların sundukları temel kredi türleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Nitelik olarak birbirlerinden farklı özellikler taşıyan bu kredilerden Akbank aracılığı ile faydalanabilmeniz mümkündür. Üstelik gerekli belgeler ile birlikte en yakın akbank şubeden kredi başvurusu işlemini hemen gerçekleştirebilirsiniz.

AKBANK KREDİ TÜRLERİ VE BAŞVURU ŞEKİLLERİ

KONUT KREDİSİ: Konut kredisi, uzun vadeli, düşük faiz oranlı ve yüksek tutarlı kredilerdir. Bu kredi ile yeni bir ev shibi olabilmek mümkündür. Üstelik kira öder gibi bankaya taksit ödeyerek hayalinizdeki evin sahibi olabilirsiniz. Diğer kredi türlerine göre teminat ve kefil gerektirebilen bu kredi türünden Akbank’tan faydalanarak çeşitli avantajlara sahip olabilirsiniz. Bu yönden akbank konut kredisi başvurusu yaptığınızda banka size çok fazla sayıda ödeme planı seçeneği sunmakta ve uzun vade seçenekleri sağlamaktadır. Şubeden yapılacak olan başvurular için gerekli belgeler; T.C. kimlik belgesi, gelir durumunu gösterir belge, son 3 ay içerisinde alınmış elektrik, su, telefon, intenet, doğalgaz faturası, teminat olarak gösterilecek taşınmazlara ilişkin tapu ve ruhsat belgeleri.

Tavsiye :  Öğrenciler Nasıl Kredi Çeker? Bankadan Nasıl Kredi Alır?

TAŞIT KREDİSİ: Taşıt kredileri, sıfır yahut ikinci el taşıt satın alımlarında bankalardan alınabilecek olan kısa vadeli kredilerdir. Alınacak olan kredinin tutarı alınacak olan taşıta göre değişmektedir. Bu kapsamda akbank taşıt kredisi başvurusu yaparken alacağınız aracın fiyatının 50 bin TL’lik kısmının %70’i, 50 bin TL’nin üzerindeki kısmının ise %50’sine kadar kredi alabilmektesiniz. Şubelerden yapılacak olan taşıt kredisi başvurularında ibraz edilmesi gereken belgeler; T.C. nüfus cüzdanı, gelir durumunu gösterir belge, son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi, alınacak olan taşıta ilişkin proforma fatura ve faturanın aslı.

BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ: En çok tercih edilen kredi türü olan Bireysel İhtiyaç Kredisi, yüksek faiz oranlı, kısa vadeli ve düşük tutarlı bir kredi türüdür. Bu kapsamda tüketicilere doğrudan nakdi olarak sağlanan ihtiyaç kredisi Akbank’tan avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleri ile alınabilmektedir. Eğer akbank bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu işleminizi banka şubelerinden yapacaksanız gerekli belgeler; T.C. kimlik belgesi, gelir durumu gösterir belge ve son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir