Anasayfa / Gündem / Akıllı Yatırım İçin 6 Başlangıç Tavsiyesi

Akıllı Yatırım İçin 6 Başlangıç Tavsiyesi

Bugün milyonlarca kişi elindeki nakit para ile ne gibi fırsatları elde edebileceğini tam olarak kestirememektedir. Girişim yapma cesareti, parayı bankaya yatırıp uzun süre beklem konusunda idarelilik ve daha nice para değerlendirme altenatifi sık sık akıllardan geçse de bu nakit olanaklar çoğu zaman değerlendirilemeyebilmektedir. Ancak eğer siz elinizde bu nakdi imkanlar varsa ve geleceğe yönelik olarak tasarruf ederek paranızı değerlendirmek istiyorsanız o halde bu 6 yatırım tavsiyesini değerlendirebilirsiniz.

AKILLI YATIRIMA DAİR 6 ÖNEMLİ TAVSİYE

1-ÜLKE EKONOMİSİ

Eğer elinizdeki paraya değer kazandırmak istiyorsanız o halde elinizde yalnızca likit para tutmamalısınız. Bu anlamda da yatırım yapmak için bir yol arıyorsanız, bu konuda karar verebilmek için ülke ekonomisini dikkate almanız lazım. Elinizdeki yerli paranın, karşınızdaki dövizler karşısında değer kaybına uğramasını istemiyorsanız, o halde paranızı bir yatırım aracına kanalize etmelisiniz. Bu genel olarak fiyatı hiç gerilemeyen gayrimenkul yatırımı olabileceği gibi döviz hesabı açtırarak paranızı bu hesaplarda değerlendirmek de olabilir.

2-YATIRIM ARACININ GELECEĞİ

Bir yatırım aracına karar vermeden önce mutlaka o yatırım aracının geçmişini ve geleceğini analiz edin. Geçmişte bu araç ile ilgili yapılan yatırımlarda nelerin yaşandığını ve bu aracın finansal değerinde ne gibi değişikliklerin, nelere dayanarak gerçekleştiğini listeleyin. Ayrıca altenatifleri de bu değerlendirmelere kıyas yaparak belirleyin.

Tavsiye :  Emekli Promosyon Paraları Hangi Banka Kaç Para Ödeyecek?

3-YATIRIM SÜRESİ

Yapacağınız yatırım eğer paranızı çoğaltmak amacıyla ise o halde paranızı hareket ettirin. Yani paranızı kanalize ettiğiniz yatırım aracından yeterli oranda getiri elde ettikten sonra, bu yatırım aracından o dönemde daha fazla getiri getirebilecek olan bir başka yatırım aracına geçin. Önek olarak Forex aracılığı ile yapılan yatırımlarda pozisyon alma ve pozisyon değiştirme düşünülebilir.

4-SABRINIZI ÖLÇÜN

Yatırım demek sabır demektir. Ancak bazı kişiler sabırsız yapıya sahip olduklarından tercih etmeleri gereken araçlar da genellikle kısa vadeli araçlar olmalıdır. Unutulmamalıdır ki, kısa vadeli araçlardan yüksek getiri elde etmek demek yüksek risk demektir. Eğer risk düşük ise bu durumda da getiri çok az olacaktır.

5-ÇEŞİTLİ ARAÇLAR KULLANIN

Yatırımınızı tek bir araç yerine birden fazla kanala yönlendirmek de risklerden korunabilmeniz adına avantajlı bir yöntemdir.

6-LİKİDİTESİ YÜKSEK YATIRIMLARI SEÇİN

Yatırım aracınızın hızlı bir şekilde nakite dönüştürülebiliyor olması acil durumlarda nakit elde edebilmeniz için çok önemlidir. Bu nedenle alımı ve satımı kolay, nakde dönüşmesi hızlı olan yatırım araçlarına yönelmek sizin faydanıza olacaktır.

İşte bu akıllı yatırım için 6 tavsiye ile yapacağınız yatırımlarda daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir