Anasayfa / Personel Alımları / Atama Bekleyen Vatandaşlarımıza Maliyeden Müjde

Atama Bekleyen Vatandaşlarımıza Maliyeden Müjde

Sınavlara katıldıktan sonra sertifika alınmasına rağmen atama yapılmaması sebebiyle işsizlik sorunuyla karşı karşıya olan vatandaşlarımıza maliyeden atama müjdesi verildi ve en az 3 bin vatandaşımızın istihdam edileceği belirtildi;
İşsizlik oranının azaltılabilmesi ve ülkemiz istihdam oranının artırılabilmesi sürdürülen istihdam çalışmalarında büyük başarılar elde edilmeye devam ediyor. İşsizlik sorunuyla karşı karşıya kalarak ciddi anlamda geçim sıkıntısı yaşayan ve gerekli sertifikaların alınmasına rağmen büyük bir mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza Maliye’den atama müjdesi verildi. Yıllardır atama bekleyerek ciddi anlamda bir mağduriyet yaşayan ve bundan dolayı da evinin geçimini sağlayamayan vatandaşlarımız, bu istihdam planı sayesinde iş bulabilecek.

Ülkemiz milli para değerinin ciddi anlamda büyük bir değer kaybına uğraması iş olanaklarını da ciddi anlamda etkiledi. İşverenler karşı karşıya kaldığı sorunlar sebebiyle işçilerini işten çıkarmak zorunda kalmış ve bu durum da işsizlik oranını artırmıştır. Ancak şuanda bankaların faiz oranlarını artırmasıyla yatırım oranlarında büyük bir artış gözlemlenmiş ve döviz kurlarında büyük bir düşüş meydana gelmiştir. Milli paranın yaygınlaştırılabilmesi adına önemli çalışmalar yürürlüğe koyan yetkililerimiz, geçim zorluklarıyla karşı karşıya gelen vatandaşlarımızın daha iyi bir şekilde geçimlerini sağlayabilmeleri ve maaşı çektikten sonra ay başını bekleme tereddüdü içine düşmemek için istihdam projeleri büyük bir çabayla sürdürülmekte.

Tavsiye :  Sağlık Bakanlığı 3890 sözleşmeli personel alımı başvurular başlıyor

İşsizlik Oranının Düşürülmesi Amaçlanmakta

Ülkemizdeki istihdam oranının ciddi anlamda düşmesi ve vatandaşlarımızın işsizlik sorunuyla karşı karşıya kalmasına çözüm sağlayabilmek adına yetkililerimiz büyük bir çaba sarf etmekte. Bu anlamda büyük bir öneme sahip olan İŞKUR, vatandaşlarımız ve ülkemiz istihdam oranının artırılmasında büyük bir rol üstlenecek. İşgücü programlarına 3.1 milyar Türk Lirası gibi ciddi bir kaynak ayıran ve eğitim programlarıyla kendisine çalışacak işçiler yetiştirmek isteyen İŞKUR, bu konuya büyük bir önem vermekte.

Öncelik 270 Bin Açık İş Elemanı

İşsizlik oranının düşürülmesinde kilit rol oynayacak olan firmalardan olan İŞKUR, öncelikle 270 bini aşkın açık iş için eleman bulmak için çaba sarf edeceği ve bunun için de eğitim programlarıyla da vatandaşlarımızın gerekli eğitim sürecinden geçerek sertifikalarıyla işe başlayacakları belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir