Anasayfa / Gündem / Banka Hakkındaki Şikayetler Nereye Yapılır?

Banka Hakkındaki Şikayetler Nereye Yapılır?

Tüketiciler banka ile ilgili olabilecek tüm şikayetleri bddk elektronik işletim sistemi üzerinden yapabilecekler. Banka şikayeti bddk sistemi üzerinden resmi bir şekilde yapılıyor. Müşteriler bankaları ile ilgili bazı şikayetlerini Bankacılık Düzenleme ve denetleme Kurumu tarafından kurulmuş bir sistemle yapabilecekler. vatandaşlar bankaları ile ilgili ters giden bir durumu şikayet olarak aktarabilmektedirler. 

 BDDK şikayet hattı üzerinden ticari işlere ait e-şikayet üzerinden gelen başvurular alınmayacağı bilgisi iletildi. 

 Banka Şikayet Hattı

 Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri hakem heyeti  tüm banka şikayetleini havuzuna alarak gerekli incelemelerde bulunarak sonuca ulaşır.  Kişiler bankaları şikayet için faks göndererek,intenet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak ve telefon hatlarından şikayetlerini iletmektedirler. 

 Banka İle  İlgili Şikayetler Nereye Yapılır?

Telefon numarası: 0 850 222 28 22
Faks numarası: (0 212) 282 09 46
Adres: Nispetiye Caddesi Akmerkez B 3 Blok Kat:13 34340 Etiler / İstanbul

Tavsiye :  Bankalara Ait Şikayet ve Çağrı Merkezi İletişim Bilgileri

Telefon numarası: (0 312) 455 65 00
Faks numarası: (0 312) 424 08 79
E-posta adresi: bilgi@bddk.org.tr
Adres: Atatürk Bulvarı No: 191 B Blok Kavaklıdere 06680 Çankaya / Ankara

 Şikayetler kişilerin şahsına ait olup ve bireysel olarak aktarılır.  Ayrıca banka şikayetleri için www.bddk.org.tr adresinden de bankacılık ile ilgili tüm şikayetler alınır. Yapılan şikayetler bddk tarafından çözüm yoluna kavuşturulmaya çaıırı. Bankanın herhangi  bir hatasında ise gerekli ikazlar yapılır.  Bir kişi banka şikayeti için başvuruda bulunduğu günden itibaren 30 gün içerisimnde taraflarına bir cevap gelmesi beklenir. 30 gün içerisinde gelmeyen yanıt durumunda “Müşteri Şikayetleri Hakem heyeti Kurulu’na başvuruda bulunabilinir. Bu kez yapılan banka şikayetleri mercek altına alınır. Hangi tarihte başvuru yapıldığı ve cevabın gecikmesinin nedeni araştırılır. 

 Banka şikayetleri bddk sayfası üzerinden e-başvuru formu doldurularak daha pratik bir şekilde yapılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir