Anasayfa / Gündem / Kredi Kartı ve Hesap Açmak için Banka Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Hangi Ücretler Olmamalı

Kredi Kartı ve Hesap Açmak için Banka Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Hangi Ücretler Olmamalı

Günümüzde kişiler bankacılık işlemleri için çalıştıkları bankaya güvenmek isterler. Bu nedenle banka arayışı yaparken bir çok noktaya dikkat ederek güvenli bankacılık işlemlerini yürütürler. Bankalar müşterilerine belli periyotlarda kredi imkanları ve avantajlarla ilgi çekmeye çalışırlar. Banka seçimi yaparken bir müşteri ilk olarak faiz oranlarına dikkat eder. Kolay ödeme seçenekleri ve düşük faiz oranları ile  bir banka  en fazla rağbet gösterilen banka olacaktır.  Sizin bankaya güveniniz olduğu kadar bankanızın da size güven duyması gerekir.

 Kişiler banka tercihi yaparken kaliteli hizmet anlayışı olduğuna da dikkat ederler.  ATM şubelerine, hesap kesim ücretine ve havala ücretlerinin tutarlarına bakarak karar verirler. Tüm işlemlerin ana maddesi para olunca bankalara duyulan güvende çok önemlidir.  Bankaların görevi gerçekten müşteri kazanmak mı? yoksa müşterilerini sömürmek mi? Bu iki detay o bankaya duyulan güveni arttırır. 

 Emeklilikte Banka Seçimi

 Emekliler her ay maaşlarını aldıkları banka ile ralarının çok iyi olmasını isterler. Çünkü istedikleri an kredi taleplerine cevap verebilmeleri ve faiz oranlarının da uygunolması bir emeklinin istediği bankayı belirler. Banka şubeleri ve hizmet anlayışının kaliteli olması emekliyi o bankaya bağlamasına neden olur.  Bankalardan alacakları promosyon ücretleri de bankanın tarzını ve emekliye yaklaşımını etkiler. Emekliler için banka tercihi önem taşırken , istedikleri zaman istedikleri banka ile protokol imzalayarak en az 2 yıl kalma sözü yapmış olurlar. 

Tavsiye :  Tasarruf Düşmanı Harcamalar Nelerdir? Uzak Durulması Gereken Harcamalar

 Türkiye sınırları içerisinde varlığını sürdüren pek çok banka bulunuyor.  Her bankanın hizmet anlayışı ve faiz oranları farklılık gösterirken müşteri kazanmanın yollarını da ararlar. Tüm bankacılık işlemlerinin hepsi bir müşterinin o bankaya güven duymasını sağlar.  Finnasal açıdan hizmet veren bankalar müşteri memnuniyetini sağladıktan sonra uzun yıllar aynı müşterilerle çalışma fırsatı yakalarlar. 

 Hangi Ücretler Olmamalı

Bankacılık işlemlerinde havale, EFT ve hesap kesim ücretleri omdığında o banka tamamen tercih edilme sebebi arasında gösteriliyor. Çünkü müşteriler intenet bankacılığı veya şube bankacılığında ekstradan bir ücret ödemek istemediklerinden dolayı bu fırsatı veren bankalarla çalışmak isterler.  Sadece kendi hesapları veya kredileri ile ilgili tutarları ödemek  isterler. Farklı bir ödeme yapmaktan her zaman kaçınırlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir