Anasayfa / Bilgi / Bankalara Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bankalara Sms ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Ülkemizdeki ekonomik dalgalanmalar sebebiyle geçim sıkıntısı yaşayan insan sayısı oldukça çoğalmış durumda. En temel malzemelere dahi gelen zamlar en üst seviyede üretilen malzemelere katlanarak artmakta ve insanların bu malzemeleri satın alma güçleri zorlaşmaktadır. Alınan maaşlara yapılan zam oranları, ürünlere yapılan zamlar ve vergi zamlarına yaklaşamadığı için insanlar ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. Bu durumlarda da insanların nakdi ihtiyaçlarını karşılamak için başvurdukları en fazla yöntem kredi çekme yöntemidir. 

Kredi bankaların tüketicilere kendi ihtiyaçları doğrultusunda sundukları nakit yardımı olarak düşünülebilir. Bankalar belirli bir faiz oranı ve vade süresi ile birlikte tüketicilere kredi imkanı sunmaktadır. Kredi çeşitleri üç ana başlık altında toplanabilir. Bunlar konut kredisi, taşıt kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi olarak adlandırılabilir. 

Kredilerin faiz oranları ve vade süreleri bankalar içinde değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla da tüketiciler kendileri için en iyi şartlara sahip bankalara kredi için başvurmak istemelidirler.

NASIL BAŞVURU YAPILIR ? 

Kredi çekme konusunda genellikle başvurulan en genel yöntem banka şubesine gidip başvuruyu yapmaktır. Eskiden beri uygulanan bu yöntem teknolojinin de gelişmesi ile birlikte farklı yöntemlere de kaymıştır. İntenet bankacılığı ve telefon bankacılığı ile birlikte de kredi çekme yöntemi kullanılmaktadır. Ancak zamanı değerli kullanmak isteyen kullanıcıların en çok başvurduğu yöntem ise sms ile kredi başvurusu yapmaktadır. İşte bazı bankalardan nasıl kredi başvurulacağına dair ipuçları.

Tavsiye :  Taksit Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır

TÜRKİYE İŞ BANKASI

Türkiye iş bankası sms ile kredi başvurusu yapmak için izlemeniz gereken yollar vardır. Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden 4402’ye NAKIT yazıp boşluk bırakın devamında yine boşluk bırakarak TC Kimlik Numarası, Kredi tutarı, Aylık gelirinizi yazarak göndermeniz gerekmektedir. 

GARANTİ BANKASI

Garanti bankası sms kredi başvurusu yapmak için telefonunzun kısa mesaj kısmından 3390’a TC kimlik no, istediğiniz kredi tutarı, vade süresi ve aylık gelirinizi boşluk bırakarak göndermeniz gerekmektedir.

YAPI KREDİ BANKASI

Yapı kredi bankasından sms yöntemi ile birlikte kredi çekmek istiyorsanız cep telefonunuzdan kısa mesaj kısmına girin. İlk olarak kredi türünüzü yazın (ör: TAŞIT, KONUT, IHTIYAC) yazıp tc kimlik numaranızı, aylık gelirinizi ve kredi tutarınızı yazıp gönderdiğiniz zaman kredi başvurunuz gerçekleşecektir.

ZİRAAT BANKASI

Ülkemizin en eski bankalarından ve devlet bünyesinde olan Ziraat bankası da sms ile birlikte kredi başvurusu alan bankalardandır. Başvurunuz için kredi yazıp, kredi tutarı, tc kimlik numaranız ve aylık gelirinizi mesaj olarak göndermeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir