Anasayfa / Personel Alımları / Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvurular Başladı mı?

Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvurular Başladı mı?

İçişleri Bakanlığı, ilk etapta 7000 Bekçi alımı yaparak Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrolarını güçlendiriyor. Bekçi alımları tarihi henüz açıklanmazken, alımlar 2017 yılı içerisinde belli aralıklarla yapılacak.

 Halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla İçişleri Bakanlığı, çarşı ve mahalle bekçileri kadrolarını güçlendiriyor. İlk etapta İstanbul, Ankara, mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay’da görevlendirilmek üzere 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapacak.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre, bekçilerin büyük bir kısmı İstanbul’un ilçelerinde istihdam edilecek. Başvurular valiliklere ve kaymakamlıklara alınmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde alımların da yine valilikler ve kaymakamlıklar tarafından belirlenen tarihlerde il il yapılacak. Yani alımlar bir kerede olmayacak.

Tavsiye :  Kamuya Zabıta Memuru Alımı Ne Zaman Yapılacak

Bekçi adaylarının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 30 yaşından gün almamış olmak, sağlık raporu, en az lise mezunu olması ve başvurdukları illerde en az bir yıl ikamet etmiş olmaları gerekiyor.

Başvuru tarihleri

Başvuru tarihleri önümüzdeki günlerde açıklanacak adaylar bulundukları valilik veya kaymakamlıklara yapacak. Burada sözlü mülakattan geçirilecekler. Bekçilik yapmaya hak kazanan adaylar valilikler tarafından bilgilendirilecek.  

Geçen yıl Diyarbakır, Hakkari, Mardin Şınak ve Şanlıurfa valiliklerine başvuran bekçi adayların 1 ay içerisinde 280’i görevlerine başlayacak.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yapılan çalışma kapsamında bu sayının toplamda 5 bin 392’ye ulaşması ve daha da arttırılması planlanıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir