Anasayfa / Gündem / Bistech tanımı nedir? Bistech geçişi neleri değiştirecek?

Bistech tanımı nedir? Bistech geçişi neleri değiştirecek?

Günümüzde borsa ile yakından ilgilenenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Vadeli işlem yatırımcısı ise bu konuda gerekli bilgiyi edinmek isterken 30 kasım 2015 bistech geçişi hakkında gerekli detayalr aktarıldı. İstanbul A.Ş ile NASDAQ arasında 2014 yılına imzalanan startejik anlaşma kapsamında artık tek bir işlem platformu üzerinden hizmet vermesi bekleniyor. İki yıl önce Pay piyasası yeni bir işlem platformu üzerine taşınarak farklı bir boyut kazandı. Geçiş sırasında yanlız olarak işlem değil takas sistemi gibi ana hatlardan çok risk yönetimi veri ambarı gibi çevresel sistemlerinde içine alınması bekleniyor. 

Tavsiye :  Ceviz Yetiştiriciliğinde Devlet Desteği Nasıl Alınır? Başvuru Şartları

bistech faz 2 nedir 

Sayfa İçerikleri

Bistech Faz 2 borsanın bir kanalı olup vadeli işlem ve opsiyon piyasasının çok önemli bir etmenidir. Üyeler pay piyasası ile VİOP’ta faaliyet gösteren tüm üyelerin hazırlıkları her toplantıda kendini gösterir. 

bistech viop 

 Borsa ile ilgili bir terim olan Bistech Viop’ta işlem gören sözleşmelere ait BISTECH Marjin yöntemi parametreleri hesaplanır. Dünya’da ve Türkiye’de borsa ile ilgili olan yazılım firmaları Türkiye sermaye piyasası mevzuatına uyumlu olarak çalışmalara başladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir