Anasayfa / Gündem / Büyükanne Maaşı Ödemeler Nerden Yapılacak? İlk ödeme kaç tl olacak?

Büyükanne Maaşı Ödemeler Nerden Yapılacak? İlk ödeme kaç tl olacak?

Bir süredir gündemi oyalayan ve ilk duyurulduğunda oldukça sevindiren fakat sonradan çeşitli tartışmalara neden olan Büyükanne Maaşı ödemeleri yakında yapılacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan çocuklu aileleri sevindiren müjdeli bir haber gelmişti. Ebeveynleri çalışmakta olan çocuklara bakıcılık yapan Büyükannelere maaş ödeneceği açıklanmıştı. 1 yıl süre ile sağlanacak olan bu ödemelere yönelik daha sonra ise “uzatılabilir” kararı duyurulmuştu.

Şimdiden toplamda 30.000 başvurunun gerçekleştirildiği bu ödemelere yönelik ilk etapta bin aileye destek verilmesi planlanıyordu ancak işler bu denli yoğunluk kazanınca şimdi 6 bin 500 aile sisteme dahil ediliyor. Bakıcılık yapılan çocuğun 6 yaşına girmesine kadar sürebileceği konuşulan maaş ile ilgili çeşitli tartışmalar ise geçtiğimiz günlerde CHP’li milletvekilleri tarafından gündeme taşınmıştı. Yapılacak olan ödemelerin işçilerin sendikalarından çıkarılan paralarla yapılacağını beyan eden vekiller aynı zamanda tehditler karşısında da yılmayacaklarını duyurmuşlardı. 

Tavsiye :  2017 Yılında Altına Yatırım Yapılmalı Mı?

Ödemeleri hangi kurum yapacak;

Büyüannelere yönelik sağlanan bu maaş uygulamasında başlangıç tarihi olarak en geç Nisan ayı öngörülüyor ve yapılacak olan ilk ödmenin tutarı 425 TL olarak ilan edildi. Şubat ayı sonunda tamamlanan başvuruların ardından açıklanan sonuçlara göre ödemeleri aracı kuruluş olarak Ziraat Bankası’nın üstleneceği tahmin ediliyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir