Anasayfa / Personel Alımları / Çaykur 1500 mevsimlik işçi alımı şartları neler? Başvuru nasıl yapılacak? Detaylar

Çaykur 1500 mevsimlik işçi alımı şartları neler? Başvuru nasıl yapılacak? Detaylar

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü mevsimlik olarak 1500 işçinin alımına yönelik başvuruları açtı. Şartlar ve başvuru süresi de kurumun duyurusunun ardından netlik kazandı.

ÇAYKUR adı ile bilinen Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden istihdama destek ilanı. ÇAYKUR’a bağlı bulunan ve Trabzon, Rize, Giresun, Artvin şehirlerinde yer alan yaş çay fabrikalarında çalıştırılmak üzere dönemsel olarak 1500 personel alınacak.

Kurumda uzun süredir çalışmakta olan veya dönemsel çalışan işçilerin çeşitli nedenlerle işten ayrılmasının ardından büyük bir boşluk meydana geldi. Kurum ise en kısa sürede bu boşlukların doldurulması adına iş ilanı açtı.

Tavsiye :  Jandarma Genel Komutanlığı En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları ve Başvuru Formu

ALIM ŞARTLARI VE BAŞVURU SÜRECİ

İşe alım için aranan şartlar çeşitli pozisyonlara göre değişmektedir. Ziraat ve Makine mühendislerinin makine başlarında görevlendirileceği, taşeron işçilerin yaş çay işlerini üstleneceği görevlendirmelere yönelik alımlar dönemsel olduğu için KPSS şartı aranmıyor.

Askerlik ile ilgili olarak da çalışma döneminde tecilli olması şartı aranıyor. 4-13 Nisan itibariyle başvurular İŞKUR web sayfasına üyelik alınarak yapılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir