Anasayfa / Devlet Kredileri / Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi Başvurusu 2017 ( Devlet Destekli Düşük FAİZLİ )

Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi Başvurusu 2017 ( Devlet Destekli Düşük FAİZLİ )

2017 yılı itibariykle halen süren ekonomik dengesizliklerin önlenmesi adına mikro ekonomik bazda çalışmalar sürüyor. Çeşitli desteklemeler, aflar ve yapılandırmalar ile ekonomi yeniden dengelenmeye ve ülkeye döviz girişini güçlendirme çalışmaları sürüyor. Tarımsal alanda kalkınmanın oldukça büyük önem arz ettiği bu durumda çiftçilerin desteklenmesi için de projeler oluşturulmaya devam ediyor ve Çiftçi Borç Yapılandırma Kredisi gündeme geliyor. 

Çiftçiler işlerini sürdürebilmek için edindikleri tarımsal kredileri çoğu zaman ekinin gücüne göre ödemekte zorluk çekebiliyorlar ve bu da tarımsal çalışma hayatlarını etkileyebiliyor. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ise bu soruna çözümü çiftçiye borçlarını ödeyebilmesi için faizsiz ve ilk 5 yıl geri ödemesiz kredi ile getiriyor. Bir bankadan kredi çekip de Aralık 2016 tarihi itibari ile ödeyememiş olan çiftçiler için bu kredi imkanının sağlanacağını açıklayan Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik müjdeli haberi vermişti. 

Tavsiye :  Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları ve Detayları

Kimler Nasıl Faydalanabilir?

Bu kredi imkanından faydalanmak ve borçlarının yükümlülüğünü devlete karşı dönüştürmek isteyenler için aranan şartlar ise şu şekilde; borç tarımsal bir faaliyetle meşgul olan çiftçi tarafından yine tarımsal işler için yapılmış olmalı ve borç Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği yahut Ziraat Bankası’ndan alınmış olmalıdır ayrıca kredilendirilecek olan borç 31Aralık 2016 itibariyle muaccel hale yani ödenmemiş duruma gelmiş olmalıdır. Bu yapılandırma imkanı verilen kredi borcu ise 5 sene boyunca yılda bir kez olacak şekilde ödenmelidir ve borç 5 yılın sonunda kapatılmalıdır. İlk taksitin kredinin temin edildiği tarihte ödenmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir