Anasayfa / Bilgi / Çocuk Doğum Yardım Parası Nasıl Alınır?

Çocuk Doğum Yardım Parası Nasıl Alınır?

Çocuk doğum yardım parası alma isteyen anne ve baba bunun için formu nereden temin edebilir. Kimler alabilir. Çocuk Doğum Yardım Parası Nasıl Alınır? Tüm cevaplar.

DOĞUM YARDIMI ALMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Sayfa İçerikleri

Doğum yardımı almak isteyen anneler  Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Doğum Yardımı Başvuru Dilekçesini http://www.aile.gov.tr adresinden istenilen şekilde doldurup yine Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine ve Sosyal Hizmet Merkezlerine iletmeliler. Ayrıca yurtdışında yaşayan anneler işe başvurularını Konsolosluklar ve Büyükelçiliklere yapabilmektedir.Verilmek istenen Dilekçeler şahsen iletilebileceği gibi posta ve kargo yoluyla da gönderilebilir.

Tavsiye :  1 Liraya Findeks Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

MEMUR ANNELER DOĞUM YARDIMI İÇİN NE YAPABİLİR?

Kamu kurm ve kuruluşunda görevli tüm anneler bulundukları kuruma başvuruda bulunabilmektedir. Bunun dışında Doğum Yardımı ile ilgili bilgi almak isteyen herkes 144 ya da 183 numaralı hatlardan istedikleri bilgileri alabilir.

HER ÇOCUK İÇİN ÖDENEN DOĞUM YARDIMI NE KADAR?

Doğum Yardımı paraları sadece 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra doğan çocuklar için geçerlidir.

  • 1 Çocuk için: 300 TL
  • 2 Çocuk için:400 TL
  • 3 Çocuk için: 600TL

Ödenmektedir. 15 Mayıs 2015 tarihinden önce bir anne doğum yapmışsa ikinci çocuğu belirlenen tarihten sonra doğmuşsa anne yine 2 çocuk için olan 400 lirayı alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir