Anasayfa / Personel Alımları / Deniz Harp Okulu Öğrenci Alımı İçin Gereken Şartlar Açıklandı

Deniz Harp Okulu Öğrenci Alımı İçin Gereken Şartlar Açıklandı

Deniz Harp Okulu Öğrenci Alımı mülakatları duyurusu yapıldı. DHO için gerekli şartlar ise şöyle sıralandı.

Milli Savunma Bakanlığı, Deniz Harp Okulu Öğrenci Alımı için düğmeye bastı. Yapılan açıklamada, Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu’na üniversitelerin ara sınıflarından öğrenci alınacağı duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi intenet sitesinden yapılan açıklamada, öğrenci alımı sözlü ve yazılı sınavların tarihleri bildirildi. Sözlü sınavların İstanbul Tuzla’da bulunan Komutanlığı’nda 23 Şubat ile 25 Şubat tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu.

Şartlar neler

Mülakat adıyla bilinen sözlü sınavlar için aranan şartlar Deniz Harp Okulu Öğrenci Alımı mülakatlarına girmek için, aşağıda belirtilen belgelerin getirilmesi.
Genel Sağlık Muayenesi sonuç belgesi, şehit, gazi, muharip malul gazi çocukları ise bunları gösterir belge, sicil kaydı, Askeri Öğrenci Adayı Tanıma formu, öğrenim durum belgesi ve mülakat giriş belgesi ile mülakatlara girilebilecek.

Tavsiye :  Sağlık Bakanlığı açıktan atama ile personel alımı yapılacak

23 Ocak 2017 tarihinde istenen her dönem üniversitede kendi bölümlerinde açılan derslerin listesi, aldığı derslerin üniversite onaylı program çıktısı ve program kazanımları, Avrupa Kredi Transfer Sistemi kredileri ile 4’lük ve 100’lük sistemde notlarını gösteren üniversiteden onaylı belge eğer daha önceden gönderilmemiş ise yanlarında getirmeleri isteniyor.
DENİZ HARP OKULU ÖĞRENCİ ALIMLARI İÇİN TIKLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir