Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Denizbank Kefilsiz Kredi Başvurusu

Denizbank Kefilsiz Kredi Başvurusu

Bankalar açısından elde bulunan finansal kaynağın bir kişi yahut kuruma kanalize edilmesi belirli güvenlik şartlarını gerektirmektedir. Zira banka sağlamış olduğu finansal kaynağın sözleşmede beyan edilen vade süresince geri ödenmesini ve borcun vade sonunda tamamı ile mahsup edilmiş olmasını ister. Aksi bir durum banka için maliyete neden olmaktadır ve bankalar bu maliyete katlanmak istemezler.

Eldeki nakdi kaynakları tüketicilere ve kurumlara kredi olarak tahsis eden bankalar, bu nedenlerle kredi tahsis etmeden önce kişinin çeşitli şartları taşıyıp taşımadığını kontrol ederler. Bunlardan ilki kredi notu olup, kişinin kredilendirilmesinde bir sakınca olup olmadığını ortaya koyan önemli bir unsurdur. Kredi notu daha önce kullanılan kredilerde ortaya konulan hassasiyeti ve geri ödeme konusundaki düzenliliği ortaya koyan bir puandır. Diğer bir faktör ise gelir durumudur ve kişilerin sahip oldukları gelir, alacakları krediyi geri ödeyip ödeyemeyecekleri konusunda büyük ipucu vermektedir.

Bu temel şartların yanı sıra bankalar kimi zaman işini daha sağlama almak amacı ile kefil ve teminat da talep edebilmektedir. Ancak bu tip uygulamalar genellikle kişilerin kredi kullanımından caymasına neden olmaktadır. Zira kefalet talep etmek veya sahip olunan bir varlığı bankaya rehin göstermek gelecekte ortaya çıkacak bir ödeme probleminde tehlike yaratabilecektir. Bu nedenle kişiler kefil istenmeyen kredileri araştırmaktadır.

Tavsiye :  Kefilsiz SMS ile Kredi Başvurusu – Tüm Bankalar

DENİZBANK’TAN KEFİLSİZ KREDİ OLANAKLARI

Denizbank, bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olarak kefilsiz kredi olanakları sunmaktadır. Yalnızca kişilerin maaş bordrolarını ibraz etmeleri ve kredi notlarının yeterli olması kredi alabilmek için yeterli olmaktadır. Kredinin özellikleri ise şunlardır;

-Eğer kredi notunuz yeterli ise bankadan 48 ay vadeli olarak 55 bin TL tutarına kadar bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilmektesiniz.

-Alabileceğiniz kredi tutarı sahip olduğunuz net gelire göre belirlenmektedir. (Önek olarak asgari ücret alan bir kişi maksimum 24 bin TL tutarında kredi alabilmektedir.)

-Bu kapsamda denizbank kefilsiz ihtiyaç kredisi için uygulanan faiz oranları ise vade süresine göre değişiklik göstermekte olup %1.60 ile %1.78 arasında değişmektedir.

-Bu krediye başvururken herhangi bir kefil veya teminat şartı aranmamaktadır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Eğer bu şartlar altında denizbank kefilsiz ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız;

-Bankanın resmi web sitesi üzerinden KREDİLER sekmesinde yer alan BİREYSEL İHTİYAÇ KREDİSİ başlığına giderek BAŞVUR butonuna tıklayarak ekrandaki ilgili alanları doldurmanız yeterlidir.

-Size en yakın Denizbank şubesine giderek kefilsiz denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. İbraz etmeniz gereken belgeler ise; T.C. nüfus cüzdanı, gelir durumunu gösterir belge ve son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir