Anasayfa / Gündem / Destekleme ve Yetiştirme Kursu Ek Ders Ücretleri Açıklandı

Destekleme ve Yetiştirme Kursu Ek Ders Ücretleri Açıklandı

MEB’in çatısı altında olan Destekleme ve Yetiştirme Kursu Ek Ders Ücretleri belli oldu.22 lira olan kurs ücretleri haftaiçi 17.00 dan sonra ve haftasonları değişmektedir.
2017 yılının Destekleme ve yetiştirme kurslarının ücretlendirilme şekli açıklandı.MEB tarafından gerçekleştirilen kurslarda haftaiçi ve haftasonu ücrette bazı farklılıklar olacak. 2.dönemin başlamasıyla destek ve yetiştirme kurslarında görev alacak öğretmenler de ek derse ve ek ücret alımına başladı. 2017 haziranında bitecek olan bu destek ve yetiştirme kursu için ek ders veren öğretmenler ve yöneticilere belirli miktarda ücret verilmektedir. Kısıtlı saatte ders verebilen öğretmenler zorunlu ek ders verme olayını bu kurslarda ders vererek karşılamaktadır. Bunun yanı sıra cumartesi ve pazar ders verilmezken ek ders için cumartesileri de çalışan öğretmenler oldu.Onların ücretlendirilmesi ise haftaiçine oranla biraz daha fazladır.
 
MEB tarafından yürütülen Destekleme ve yetiştirme kursları 2.dönem öğretim tarihiyle aynı anda başladı ve haziran ayında sona erecek.Öğretmenlerin ek ders verme zorunluluğunu kapatmaları için yapılan bu çalışma da ücretlendirme de bulunmaktadır.

Tavsiye :  Borç Transferi Kredisi Nedir?

Kurs ücretleri kadrolu ve ücretli öğretmenler için ne kadar olacak

Destekleme ve yetiştirme kursları için belirli miktarda para alacak öğretmenler ders saatine göre haftaiçi verdiği ek dersler için 22 lira alacaktır.Haftaiçi saat 17.00 dan sonra ve haftasonu ek ders veren öğretmenler ders saatine göre 24 lira alacaktır.Öğretmenler için vermeleri zorunlu olan bu ek dersler için bu şekilde bir ücretlendirme yapılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir