Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu Şartları Nedir? ( FAİZSİZ ERTELEMELİ )

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu Şartları Nedir? ( FAİZSİZ ERTELEMELİ )

Devlet Destekli Evlilik Kredisi amacı sosyal yaşam standardını arttırmak ve toplumun daha iyi koşullarda yaşamını sürdürmek için planlanan projede bakanlığın belirlemiş olduğu şartları ile evlenmeyi düşünen çiftlere maddi destek amaçlı faizsiz kredi verilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca yapılan açıklama sonucu aranan şartlar arasında 18-24 yaş arası olması gereken gençlerin Türk Ceza Kanununda yer alan ağır suçlardan ceza almamış olması ve adli sicil kaydının bulunmaması gerekli. Gelir tespit denetlemeleri sonucu maddi imkansızlıklardan dolayı evlenme durumu olmayan bireylere açılacak olan kredide her vatandaşa faizsiz 1 yıl geri ödemeli olmayan 10.000 TL ‘lik evlililk kredisi devlet tarafından vatandaşa karşılanacaktır. 

Tavsiye :  QNB Finansbank’tan Telefonda 10.000 TL Anında Kredi Kampanyası

Akbank , İş Bankası , Denizbank, Finansbank , Fibabanka ve QNB tarafından verilecek krediler %1 faiz oranıından düşük 4 yıl vadeli verilecek. Evlenip ilk yıl çocuk sahibi olan ailelerin kredi ödemesini 1 yıl erteleyecek. Bazı bankalar evlenenler için kredi adında kampanyalar düzenliyor. Bu kampanyaların içinde , beyaz eşya , düğün, nişan veya söz yapmak , tatile ve balayı da bulunuyor. 

Nasıl Evlilik Kredisi Alınır?

Üniversite mezunu olan vatandaşların faydalanacağı krediden yararlanmak isteyenlerin ayrıca 26 yaşını geçmiş olmaması lazım. Evlenecek çiflerden her hangi biri üniversite yaşamında geri ödemeli kredi almış ise kredinin geri ödenmesi en az 2 yıl ertelenmesi şartı ile 4 yıl geri ödenmesi istenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir