Anasayfa / Devlet Kredileri / Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları ve Başvurusu (faizsiz) Nasıl Yapılır?

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları ve Başvurusu (faizsiz) Nasıl Yapılır?

2017 yılının başından itibaren devlet tarafından yeni bir girişime daha imza atılmıştı. Birçok kapsamda yenilik yapan devlet, evlenmek isteyen gençlere de maddi açıdan devlet destekli evlilk kredisi imkanı sunuyor. Özellikle ekonomik nedenlerden dolayı yuva kuramayan ve bu önemli olayı sürekli erteleyen çiftler  devlet destekli evlilik kredisine şartların uygunluğunda sahip olabilecekler.  Evlilik sürecinde düğün, eşya ve diğer masrafları karşılayabilmek için gerekli olan maddi tutarı belirtilen bankalardan talep edebilirsiniz. Gerekli evraklar hazırlandıktan sonra ev şartlara uyulduğunda bankalarında onayını aldıktan sonra devlet destekli evlilik kredisi kullanma şansına sahiptirler. 

 Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar

 Gençlere evlenmeleri ,için maddi olanağı sağlayan ve  istedikleri tutarda kredi imkanı tanıyan bankalar devlet işbirliği ile açıklandı. Evlilik kredisi veren bankalar; Denizbank, İşbank, Akbank, QNB, Finansbank, Fibabanka tarafından verilecek. Evlilik kredisi için bankaların belirlediği faiz oranı ise %1 ve 48 ay vadeli olarak açıklandı. Bu faiz oranı doğrultusunda kredi kullandırılabilir. 

Evlilik Kredisi Alabilmenin Şartları 

 Devlet desteğiyle evlilik kredisi kullanabilmenin bazı şartları bulunur. Hükümet tarafından gerçekleştirilen bu kredi imkanı ile Türkiye’de milyonlarca evlenemeyen çift yeni bir hayata başlayacak. 

Tavsiye :  Özel Okul Devlet Teşvikleri 2017-2018

 Evlilik kredisi alabilmenin şartları;

-En az 27 yaşında olmak

-3 yıl boyunca çeyiz hesabına birikim yapmak

-Bankada çeyiz hesabı açtırmak ve birikim yapmak

– Devlet biriken para miktarına göre 5 bin liraya kadar çeyiz yardımı yapıyor.

– Kısacası çeyiz hesabında 25 bin lira biriktiren gençler  devletten 5 bin lira çeyiz desteği alma şansına da sahiptirler. 

Evlilik kredisi alabilmek için bankalar kişilerden bazı evraklar isteniyor.

Maaş durumunu gösterir gelir belgesi ve şirket ortağı olduğunuz belirten evraklar

Esnaflar için vergi levhasının fotokopisi

Kişinin adına kayıtlı olan telefon, doğalgaz veya elektrik faturası 

Emekliler için maaş belgeleri bankalar tarafından evlenmek isteyen kişilerden talep ediliyor. 

2017 yılı içinde maddi olanaksızlıklardan dolayı yuva kuramayanlar devlet destekli evlilik kredisine şartların uygunluğunda geri ödemeli şartı ile sahip olacaklar. Evlilik kredisi çekebilmenin tutarı 50 bin TL’ye kadar çıkıyor. Kredi isteyenler gelir durumlarına göre kredi talep etme şansına sahiptirler. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir