Anasayfa / Personel Alımları / Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Son Başvuru Tarihi Yaklaşıyor

Dışişleri Bakanlığı’na kadrolu olarak kamu personeli alımı yapılacağı ilk olarak Ocak ayında duyurulmuş hemen ardından başvurular açılmıştı. Başvuru için son gün 8 Mart.
Kamusal istihdam oranının tavan yaptığı son dönemde çeşitli kurumların yanı sıra Dışişleri Bakanlığı’nın da personel alımı gündemde. Bir süre önce Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamu personeli alacağını açıklayan Dışişleri Bakanlığı, 50 personel alımı ile ilgili alımlarına yönelik başvurularını Ocak ayında tamamlamıştı. Kurum şimdi başvuran adayların sözlü sınavları için düğmeye bastı ve süreç bir yandan işliyor.

Şimdiyse tekrar kamu personeli ilanı açan kurumun Türkiye Cumhuriyet, Houston Başkonsolosluğunda görevlendirmek üzere alım yapacağı ilan edildi. Sözleşmeli olarak alınacak personelin pozisyonu ise sekreterlik olacak. 

Başvurular 28 Şubat-8 Mart tarihleri arasında mesai saatleri içinde gerçekleştirilecektir. Başvurmak isteyen adaylar işlemlerini bizzat Houston Başkonsolosluğuna giderek yada en geç başvurunun sona erdiği günün mesai saatleri içinde kuruma ulaşacak şekilde hazırlanan posta aracılığı ile yapılabilecektir.

Alıma yönelik sınav ise 21 Mart tarihinde kurumda gerçekleştirilecek. Yazılı sınavın ardından ise 29 Mart tarihinde sözlü sınav gerçekleştirilecek ve sonuçlar neticesinde başarılı olan bir kişi kurumda sekreter olarak işe başlayacak.

Tavsiye :  700 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı Şartlar Açıklandı

şartlar neler;

Başvuru için gereken belgeler, kurumdan temin edilmiş bir adet başvuru dilekçesi, kişinin şahsi öz geçmişi (CV), TC Vatandaşı Pasaportunun aslı veya onaylanmış kopyaları, TC Nüfus Cüzdanının aslı yada onaylı kopyaları, en son tamamlanan eğitim kurumunun diplomasının aslı veya onaylı kopyası, askerlik yapanların yapıldı belgesi veya muaf olanların muaftır belgesi, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf.

Başvuruyu sadece T.C. Vatandaşı olanlar, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olanlar, en az lise mezunları, gerçekleştirilecek alım sınavından itibaren 41 yaşını doldurmamış olanlar, erkekler arasında ise askerliğini yapmış veya muaf olanlar, yabancı kurumda çalışılacak olmasından mütevellit çok iyi seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olmak, bilgisayar, MS Office ve daktiloya hakim olanlar yapabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir