Anasayfa / Konut Kredisi / Dosya Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

Dosya Masrafsız Konut Kredisi Veren Bankalar ( Güncel Oranlar )

Bir konut sahibi olmak veya hali hazırda oturduğu konutunu değiştirmek isteyenlerin bankalardan aldıkları konut kredisi için dosya masrafı ödemeden kredinizi kullanabilirsiniz.

Özellikle büyük ölçüde 2000’li yıllar ile birlikte hayatımıza hızlı bir giriş yapan mortgage, birçok kişinin konut sahibi olmasına neden olmuştur. Bankaların sunduğu kredi olanakları arasında oran olarak en sık tercih edilen kredi türlerinden birisi olan konut kredisi ile ev sahibi olmak, oldukça kolaydır. Satın aldığınız yeni ev için bankadan bu tutarda kredi çekersiniz ve daha sonra sanki eviniz için kira öder gibi bankaya taksitlerinizi ödersiniz. Belirlenen vade sonunda da konutun sahibi siz olursunuz. Bankalar sundukları konut kredileri için temel olarak diğer kredilere kıyasla daha düşük faiz oranı uygulamaktadırlar ve vade süresi olarak da daha uzun vade olanakları tanımaktadırlar. Bu anlamda bankalardan konut kredisi alırken, faiz oranları arasında kıyaslama yapmanız çok önemli bir meseledir, çünkü bu düşük faiz oranları temel olarak birbirlerine çok yakındır ve sizin en düşük seçeneği bulmanız uzun vadede maliyetinizi minimize edebilmeniz için çok önemlidir.

DOSYA MASRAFI OLMADAN KONUT KREDİSİ KULLANMAK

Sayfa İçerikleri

Tavsiye :  Krediyle Alınan Ev Nasıl Satılabilir? Konut Kredisi ile Alınan Evin Satılması

Bankalar, sundukları çeşitli hizmetler için hizmet ücretleri ve açılan herbir işlem için dosya ücreti talep etmektedirler. Bankaların gelir elde edebilmelerinde oldukça gerekli olan bu ücretlendirmeler arasında dosya masrafı genel olarak birçok banka tarafından son zamanlarda müşterilere yansıtılmamaktadır. Özellikle kampanya içeriği olarak bu şekilde yansıtılmayan dosya masrafı, konut kredilerinde de talep edilemeyebilmektedir.

Ancak bankalar dosya masrafı ve benzeri ücretleri kampanyalarında yansıtmadıkları takdirde, bu farkı faiz oranına yansıtarak kredinin geri ödemesi içinde kişiden almaktadır. Yani her halükarda siz bu ücreti örtülü veya örtüsüz olarak bankaya ödemektesiniz. Bu nedele dosya masrafı olmayan bir krediyi seçerken, bankalar arasında bu kampanyayı sunan ama faiz oranı yüksek olanı seçerseniz maliyetiniz tavan yapacaktır. Siz bu anlamda dosya masrafından ziyade, krediye uygulanacak olan faiz oranını en düşük sağlayan bankayı tercih etmeye yönelmelisiniz.

AİDATSIZ KONUT KREDİLERİ

Bankalar sundukları bireysel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi için genel olarak aidat ödemesi almamaktadırlar. Çünkü kredi kullanımı zaten kişiyi yıllık olarak belirli bir maliyetin altına sokmaktadır ve banka bu maliyetin içine kişiye verilen tüm hizmet bedellerini de hali hazırda eklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir