Anasayfa / Gündem / Döviz Kurlarında Beklenmeyen Bir Artış Gözlemlendi

Döviz Kurlarında Beklenmeyen Bir Artış Gözlemlendi

Son günlerde durgun bir şekilde seyreden ve 3.65 seviyesine kadar çekilen dolar, bugün beklenmeyen bir şekilde 3.68 seviyesini gördü. Döviz kurlarında meydana gelen bu yükselmesinin ana sebebinin küresel piyasa ve iç siyasi gelişmeler olduğu belirtiliyor;
Döviz kurlarında meydana gelen yükselmenin önüne geçebilmek adına çok büyük bir çaba sarf edilmekte. Ülkemiz ekonomik düzeyi 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe kalkışması sebebiyle olumsuz etkilenmiş ve bu durum ülkemizde ciddi bir ekonomik dalgalanma meydana getirmiştir. Ülkemiz silahlarıyla kendi vatandaşlarını şehit edebilecek kadar hain olan bölücü terör örgütü FETÖ, ülkemizin gelişmesine taş koyabilmek adına çok büyük bir engel teşkil etmiştir. Bu durum da döviz kurlarında çok büyük bir artışa sebebiyet vermiş ve milli para değeri ciddi anlamda büyük bir kayba uğramıştır.

Ekonomik seviyenin artırılabilmesi ve milli paranın değer kazanabilmesi adına yetkililerimiz önemli projeleri yürürlüğe koymakta. Ülkemiz gelişimi açısından çok büyük bir öneme sahip olan bu konunun üzerinde durulmakta ve bu konuda önemli adımlar da atılmaya devam edilmekte. Ülkemizde yapılan yatırımların artırılabilmesi için bankalarımız faiz oranlarını artırmış ve bundan dolayı da ülkemizde gerçekleşmekte olan yabancı yatırım oranı çok ciddi anlamda artmıştır. Bu durum da milli paranın değer kazanmasını mümkün kılmış ve ilerleyen süreçlerde de çok büyük başarıların elde edilebileceği iddialarını kuvvetlendirmiştir.

Tavsiye :  Çiftçinin Tarım Kredi Borçlarını Yapılandıran Yasa Meclisten Geçti - Çiftçiler borçları nasıl yapılandırılacak?

Yeni Güne 3.66 Seviyesiyle Başladı

Birkaç gündür durgunluğunu koruyan dolar, son iki gündür ciddi bir ivme kazanmış durumda. İlerleyen günlerde 3.50 seviyesine kadar çekilmesi beklenen doların 3.68 seviyesine fırladı. Yetkililerimizin bu konuda yapmış olduğu açıklamalarda ise, küresel piyasaların ve iç siyasi gelişmelerin sebebiyle böylesine bir yükselmenin meydana geldiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda 4 Türk Lirası zirvesine kadar yaklaşan ve hatta zaman zaman da geçen Euro’nun halen 3.90 dolarlarında seyrettiği belirtiliyor. Euro da oldukça dengeli bir durum söz konusuyken, doların zaman zaman ivme kazanması hiçbir şekilde dikkatlerden kaçmamakta. Yetkililerimizin bu konuda yapmış olduğu açıklamalarda ise, yapılan yatırımların hız kazanmasıyla birlikte doların 3.50 seviyesine kadar çekileceği yönünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir