Anasayfa / Kredi Notu / En Hızlı Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

En Hızlı Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu, tüketicilere kredi sağlayan bankaların, tüketiciler başvuru yaptığında dikkate aldıkları en önemli unsurdur. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi başvuruları genelde reddedilir ve kredi kullanmaları zordur. Üstelik kredi notu düşük diye kredi başvurusu reddedilen müşterinin, kredi başvurusu reddi nedeniyle de kredi notu düşer. Bu nedenlerle önce kredi notunuzu sorgulayın ve eğer kredi notunuz 1100’ün altında ise bu durumda hiçbir şekilde kredi başvurusu yapmamaya özen gösterin. Sonra da kredi notunu yükseltmek için şunları yapın;

1-KREDİ BORÇLARINIZI KAPATIN

Kredi notunuzu yükseltmek için şuan yapabileceğiniz en önemli hareket tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmanızdır. Bir an önce bir finansal kaynak sağlayarak mümkün mertebede var olan tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödeyin. Bu en hızlı şekilde kredi notunuzu yukarıya doğru harekete geçirecektir.

Tavsiye :  Akbank KKB Risk Raporu Hizmeti Nasıl Kullanılır? Ücreti Ne Kadar?

2-VADELİ MEVDUAT HESABI AÇIN

Bir bankada en az 1000 TL bakiye ile vadeli mevduat hesabı açın. Bu hesaba sık sık para girişi çıkışı yapın ve bankadaki bakiyenizi artırmaya çalışın. Bu da kredi notu üzerinde etkili olan bir yöntemdir ancak kredi ve kredi kartı borçlarını kapatmak kadar yüksek bir paydaya sahip değildir.

3-DÜŞÜK TUTARLI KREDİ KULLANIN

Bankalara düşük tutarlı kredi başvurusunda bulunun ve krediyi alın. Aldığınız krediye ilişkin borcu tam zamanında, tümüyle ödeyin ve borcu kapatın. Bu da kredi notunun yükselmesi için yapılabilecek en mantıklı davranışlardan birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir