Anasayfa / Konut Kredisi / En Uygun Kefilsiz Konut Kredisi Hangi Bankada?

En Uygun Kefilsiz Konut Kredisi Hangi Bankada?

Ekonomik sarsılmaların etkisi ile birlikte gerek dünya çapında gerekse Türkiye’de gayrimenkul piyasası fiyatlar açısından yükselişe geçmiş durumdadır. Bu durumun bir etkisi de Türkiye’nin aldığı göç oranındaki artış olarak dikkat çekerken, öte yandan kira fiyatları da bu durumdan büyük ölçüde etkilenmiş durumdadır. Bu nedenle de birçok kişi hem kira derdinden kurtulmak hem de kendi evini dilediği konumdan alıp, dilediği gibi kullanabilmek istemektedir. Artan masraflar ve gelecek kaygısı için ise bir çözüm var; Konut Kredisi. Konut kredisi ile ev sahibi olurken tıpkı kira öder gibi vade sonunda evinizin sahibi olursunuz.

2000’li yıllardan sonra dünya çapında patlama yaratan mortgage ile birçok kişi ev sahibi olmuştur. Bugün hala bankalar tarafından sağlanan ve yüksek tutarlı, düşük faiz oranlı ve uzun vade seçenkli alınabilen konut kredileri ile ev sahibi olabilmek artık hayal değil. Bankaya aylık taksitleri, ev sahibine kira öder gibi ödeyerek ev sahibi olmak isteyenler için bugün Türkiye bankacılık sektöründe yer alan bankaların sundukları çok çeşitli konut kredisi olanakları bulunmaktadır.

Tavsiye :  ING Bank’tan Uygun Faiz Oranları ile 50.000 TL Konut Kredisi Kampanyası

Konut kredileri yüksek tutarlı krediler oldukları için bankalar genellikle bir teminat talep edebilmekte ve şubelerden yapılan başvurularda çeşitli şartlar altında kefil istenebilmektedir. Ancak eğer bir kefiliniz yok ise o halde kefil istemeyen bankalar aracılığı ile konut kredisi alabilirsiniz. İşte kefilsiz konut kredisi veren bankalar ve konut kredisi faiz oranları şunlardır;

GARANTİ BANKASI: Garanti Bankası’ndan kefilsiz olarak konut kredisi 120 ay vadeli olarak alınabilmektedir ve bu kredi için %1.17 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu kapsamda alacağınız garanti bankası kefilsiz konut kredisi için aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı ise 1.555,07 TL’dir. Vade sonundaki toplam geri ödeme tutarınız ise 188.018,40 TL’dir.

YAPI KREDİ BANKASI: Yapı Kredi Bankası’ndan alacağınız kefilsiz konut kredisi faiz oranları %0.99’dan başlamaktadır ve 120 aya kadar vade seçenekleri bulunmaktadır. Bu kapsamda alacağınız 100 bin TL tutarındaki konut kredisi için aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı ise 1.427,78 TL’dir ve vade sonundaki toplam geri ödeme tutarınız ise 172.564,31 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir