Anasayfa / Konut Kredisi / En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

Yeni bir ev sahibi olmak üzere konut kredisi kullanmak isteyen ancak vade süresi olarak uzun vade alternatiflerini araştıranlar için hangi bankaların en uzun vadeli konut kredisi sağladığını araştırdık. En uzun vadeli konut kredisi veren bankaları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin…

Yeni bir konut sahibi olmak ve bu konutu satın almak için tek seferde yüklü bir ödeme yapmak yerine, kira öder gibi sahibi olmak isteyenler için konut kredileri oldukça avantajlı finansal kaynaklardır. Son 20 yıl içerisinde büyük bir patlama yaşayan konut kredisi ile birlikte, çok sayıda kişi hem kira derdinden kurtulmuş hem de hayallerindeki eve kavuşmuştur.

Konut kredisi bugün neredeyse tüm mevduat bankaları tarafından sağlanan bir kredi türü olup, temel olarak diğer kredi türlerine göre daha yüksek tutarlı, daha düşük faiz oranlı ve daha uzun vadelidir. Yüksek tutarlı olmasından dolayı genel olarak kefil veya teminate talep edilen bir kredi türüdür ve uzun vadede ortaya çıkabilecek ödeme sorunlarına karşı hayat sigortası uygulaması yapılarak sağlanır. Vade süresi genel olarak 120 aya kadardır ancak bazı bankalar bu vade süresinin daha üzerinde opsiyonlar sunabilmektedir.

EN UZUN KONUT KREDİSİ VADESİNİ SAĞLAYAN BANKALAR

Bugün 120 aydan daha fazla konut kredisi imkanı sağlayan üç banka vardır. Bu bankalar 180 aydan 240 aya kadar çeşitli vade olanakları sunmaktadırlar. Ancak vade süresi çok uzun olan krediler için faiz oranları da genel olarak daha yüksektir. Bu nedenle değerlendirmenizi yaparken bütçe hesaplamalarınızı iyi yapmanızda fayda vardır.

Tavsiye :  Fibabanka 120 Ay Vadeli Düşük Vadeli Konut Kredisi Kampanyası

QNB FİNANSBANK: Son yıllarda bankacılık sektörünün parlayan yıldızlarından birisi haline gelen ve Katar Ulusal Bankası ile birleşen QNB Finansbank, konut kredisinde 180 aya kadar vade opsiyonu sağlamaktadır. Bu kredi altenatifi için 180 ay vade süresi tercih edildiğinde ise uygulanan faiz oranı %1.30’dur.

GARANTİ BANKASI: Konut kredilendirmesi konusunda önde gelen isimlerden birisi olarak çalışmalarına devam eden Garanti Bankası’ndan 240 aya kadar uzun vadeli konut kredisi alınabilmektedir. 240 ay vadeli konut kredisi için ise %1.21 faiz oranı uygulanmaktadır.

DENİZ BANK: Kredi kampanyaları konusunda sıklıkla karşımıza çıkan Deniz Bank’tan da oldukça uzun vade olanağına sahip konut kredisi alınabilmektedir. Deniz Bank, konut kredisi uygulaması kapsamında 240 aya kadar vade imkanı sağlamaktadır ve bu vade ile alınan konut kredisi için uygulanan faiz oranı %1.27’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir