Anasayfa / Esnaf Kredisi / Esnaf Kefalet Kredi Borçları Yapılandırma Müjdesi!

Esnaf Kefalet Kredi Borçları Yapılandırma Müjdesi!

Esnafların, işletmeleri için kooperatifler aracılığı ile edindikleri kredilerin yapılandırılmasına ilişkin çalışma bakanlık tarafından müjdelendi. Esnaf Kefalet Kredi Borçları Yapılandırma yapılacak mı? işte detaylar…

Esnaflar, tıpkı bireysel müşteriler gibi bankalardan kredi kullanabilmektedirler. Uygulama açısından esnaflar yalnızca bankalardan değil ayrıca bağlı bulundukları Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi’nden de kredi alabilmektedir. Bu krediler ile esnaflar işlerine sermaye desteği sağlayabilmekte ve işletmelerinin çeşitli ihtiyaçlarını düşük faiz oranları ile giderebilmektedir. Bankalardan farklı olarak uygulanan bu kredi aslında temel olarak banka uygulaması ile aynıdır. Kredi borcunun belirli bir vade süresi boyunca faiz oranı ile geri ödenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kredi kooperatifi tarafından yasal takip başlatılabilmektedir.

ESNAF KEFALET KREDİ BORÇLARINA YAPILANDIRMA MÜJDESİ!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’nin 14 Ağustos tarihli bildirimi ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi’nden kredi kullanan ancak kredi borçlarını geri ödeyemeyenlere yapılandırma sağlanacak ve bu şekilde ekonomik açıdan dar boğaza girip kredi takibine alınma olasılığı olan esnaflar borçlarını ödeyerek bu zorluktan kurtulacaklar. İsteyen esnaf anaparanın tamamını ödeyerek faiz yükünden kurtulacak, dileyen ise 12 veya 24 ay vade ile faizli olarak ödeme yapacak.

Tavsiye :  Yapı Kredi Bankası Esnaf Kredisi Kampanyası

Bu güzel haber ile birlikte esnaflar kredi kefalet kooperatif ve ilgili bankalara esnaf kefalet kredisi yapılandırma başvurusu yapabilecek.

15 TEMMUZ GAZİ VE ŞEHİTLERİ’NİN YAKINLARINA FAİZSİZ GERİ ÖDEME AVANTAJI

15 Temmuz Gazi ve Şehitleri’nin yakınlarına yönelik olarak bu yapılandırmada büyük avantaj sağlanacak. Bu kişiler kredi borçlarını 48 ay vadeli olarak faizsiz olarak geri ödeyebilecekler.

Yapılandırmadan faydalanan ve vadelendirme talep eden esnaflar 12 ay vade ile geri ödemede yıllık %8, 24 ay vadeli olarak geri ödemede %12 faiz oranı uygulanacak. Bu şekilde esnaflar borç yüklerini tercih ettikleri vade süresi sonunda temizleyerek kurtulabilecekler.

YAPILANDIRMANIN BAŞLANGIÇ TARİHİ

Yapılandırma sürecinin ne zaman başlayacağına ilişkin net bir tarih Bakan Tüfekçi tarafından beyan edilmezken, 31 Temmuz 2017’ye kadar olan kredi borçlarının yapılandırılabilmesi söz konusu olacak. Bu kapsamda son başvuru tarihi ise 29 Eylül olarak ilan edildi.

Kredi borçlarını yapılandırmak isteyen kişiler başvurularını bankalara ve ilgili kooperatiflere yapabilecekler. Başvuru tarihinden sonra da ilgili yapılandırma süreci ile ilgili olarak taraflar bilgilendirilecek ve esnafa yapılandırma müjdesi sonrasında, geri ödeme kolaylığı başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir