Anasayfa / Gündem / Esnaf Kefalet Kredi Borcu Yapılandırması 2017 Başvuruları Başladı

Esnaf Kefalet Kredi Borcu Yapılandırması 2017 Başvuruları Başladı

Geçtiğimiz yıllarda esnaf kefalet kredisi kullananlar ve bu borcu ödeyemeyenler için esnaf kefalet kredi borcu yapılandırması müjdesi geldi. Bu borcun yapılandırılması ve ödeme koşulları ilgili kriterler şu şekilde;
Esnaf kefalet kooperatiflerinden çok uygun koşullarda borç alıp ve bazı olumsuz nedenlerden dolayı borçlarını zamamnında ödeyemene vatandaşlar için esnaf kefalet kredi borcu yapılandırması için gereken koşullar nelerdir?

Esnaf Kefaletler, kısacası esnafların bankalardan çok yüksek oranda kredi çekmelerini önlemek için oluşturulan resmi bir birimdir. Bu birimin amacı ise esnaflar birliği oluşturarak , esnafın bu birliğin içeriisnde olmasını sağlamak amacı ile uygun kredi olanakları sağlamaktır. 

Esnafların iş hayatlarında kullanacakları bu kredi için başvurular yaparak kullanırlar. 

Tavsiye :  Mersin İlçe Kaymakamlıklarına Bekçi Alımı Yapıyor! Başvuru Detayları ve Aranan Şartlar Neler

Esnaf Kefalet Kredi Borcu Yapılandırması Kimler Yapabilir?

Esnaf kredi kefalat borcundan yararlanmak isteyen kişilerden bazı özellikler aranmaktadır.Esnaf kefalet kredisini ödeyemeyenler , ödeyemediklerini belge ve şahitlerle ispat eden ve ilgili odaya başvurduklarında gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra bu borçları yapılandırmaya girebilir.

Üstlerinde büyük bir yük olan bu kefalet borcu daha düşük faiz oranları ile tekrar yapılandırılır.  İLgili ve olması gerekn şartları kapsayan tüm borçlular yapılandırmaya girerek faizi daha düşük bir şekilde borçlarını daha kolay bir şekilde ödeyebilirler. 

Bu sistem 2017 yılı içerisinde bu yapılandırma şekli açık bir şekilde belirtilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir