Anasayfa / Devlet Kredileri / Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır? ( DEVLET DESTEKLİ )

Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır? ( DEVLET DESTEKLİ )

Yeni evlenecek çiftler için ilk aşama oldukça masraflıdır. Bu nedenle siz de devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvurusu yaparak, avantajlı kredilerden faydalanabilirsiniz. Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Nereye Yapılır? detayları yazımızın devamında…

Yeni evlenecek çiftlere akıl veren evliler, özellikle evlilikte ilk aşamanın oldukça masraflı olduğunu sık sık belirtirler. Çünkü düğün, denek, nişan, kına, akrabalar, kuaförler, davetiyeler derken masrafların ardı arkası kesilmez. Üstelik buna bir de yeni yerleşilen evin masrafları eklenecek olursa, işler daha da masraflı hale gelmektedir. Toplumun yapı taşı olan ailelerin kurulmasında maddi olanakların sorun olmaması için ise devlete bağlı olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı önemli bir uygulamaya imza atmıştır.

Bakanlığın uygulaması kapsamında yeni evlenecek çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvurusu imkanı sağlanmaktadır. Evlenmek isteyen ancak maddi yetersizlik yaşayan çiftler 10 bin TL’ye kadar, faizsiz ve 1 sene ertelemeli geri ödeme planına sahip kredi kullanabilmektedirler. Bu evlilik kredisi başvurusu için gerekli belgeler ise;

-Başvuracak olan çiftlerden birisine ait T.C. kimlik belgesi, varsa maaş bilgisi gösterir belge, varsa kişi üzerine kayıtlı taşınmazlara ilişkin belgeler ve başvuru formudur.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ait il ve ilçe müdürlüklerinden evlilik kredisi devlet destekli başvuru formu alınarak eksiksiz olarak doldurulmalı ve diğer belgelerle beraber ibraz edilmelidir. Bu yönden de evlilik kredisi başvurusu nereye yapılıyor diyecek olursanız, evraklar tamamlandıktan sonra başvurular da Aile ve Sosyal Politikalar il ve ilçe müdürlüklerine yapılabilmektedir. 

Tavsiye :  Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları ve Detayları

Bu kredi imkanından faydalanacak olan ve yeni evlenecek olan çiftlerden birisinin yetim veya yetimhanede kalmış olması durumunda geri ödeme planı 2 yıl ertelemeli olarak düzenlenebilmektedir. Evlilik için ilk aşamada oldukça avantajlı olan ve rahatlatıcı olan 10 bin TL kredi için başvurular 2017 yılı itibariyle başlatıldı ve birçok çift evlenmek için bu faizsiz ve esnek geri ödemeli krediden faydalanmaya başladı.

Ayrıca bu kredi imkanının yanı sıra evlenmeden önce birikim yapmak isteyen çiflter bankalardan kendi isimleri ile çeyiz hesabı açarak para biriktirebilmektedir. Bu sistemde de devlet size bankada çeyiz hesabınızda biriktiğiniz tutarın belirli bir yüzdesi kada katkı vermektedir. Bu sayede de evlenmeden önce para biriktirme ve paranızı arttırma olasılığına sahip olmaktasınız.

Bu yazımızda da evlilik kredisi nedir, nasıl alınır ve devlet destekli evlilik kredisi başvurusu nereye yapılır sorularına yanıt vermiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir