Anasayfa / Araç Kredisi / Fibabanka 0 Km ve 2. El Otomobiller için Düşük Faizli 30.000 TL Taşıt Kredisi Kampanyası

Fibabanka 0 Km ve 2. El Otomobiller için Düşük Faizli 30.000 TL Taşıt Kredisi Kampanyası

Ülkemizde her geçen gün fiyatı artanlar listesine bir numaradan ne giriş yapar diye sorsanız büyük ihtimal herkes araba der. Taşıt sektörü son 3 yıldır inanılmaz bir yükseliş içinde. Buna sebep olan bir çok etken bulunmakta. Bu etkenlerden birincisi hiç şüphesiz devletin koyduğu vergiler ve daha sonrasında bu vergilere yapılan zamlar. ÖTV ve MTV’nin iyice yükselmesi ile birlikte araç fiyatları sıfır km veya ikinci el olması farketmeden fiyatları tavan yapmış bulundu. Özellikle normal fiyatı 70.000 TL’den fazla olan araçlarda ÖTV katlaması çok daha yüksek olurken 1.6 motordan fazla olan araçlarda ise bu fiyat artışı 2 katı oldu. Durum böyle olunca taşıt sahibi olmak ülkemizde iyice zorlaştı. Bu yüzden kredi çekme yöntemine başvuran kişiler istedikleri araçları bu şekilde alma yoluna gitmektedir.

Bankalar krediyi tüketicilere kendi şartlarına göre belirli bir faiz oranı ve vade seçenekleri ile birlikte vermektedir. Bu faiz oranları ve vade seçenekleri bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden kredi çekecek olan müşteriler kendilerine en uygun seçenekleri sunan bankadan kredilerini çekmektedir. 

Fibabanka otomobil sahibi olmak isteyen kişiler için bir taşıt kredisi başlatmış durumda. Fibabanka’nın sıfır kilometre ve ikinci el olarak araç satın almak isteyen müşteriler için farklı kredi seçenekleri bulunmaktadır.

Tavsiye :  İş Bankası 1.22 Faizli 48 Ay Vadeli Binek Araç Kredileri

KREDİ ŞARTLARI NEDİR ? 

Fibabanka taşıt kredisi çekmek isteyen tüketiciler için işte faiz oranları ve vade seçenekleri. Fibabanka taşıt kredisi faiz oranları sabit değil. Sabit olmamasının sebebi de 0 km ve ikinci el araçlarda farklılık göstermesi. Sıfır km araç sahibi olmak isteyen insanlar için 3 ay ila 36 ay arasında vade seçeneği kullanılıyorsa faiz oranı %1,33 oranında gözüküyor. 36 ay – 48 ay sürecinde kullanılan vade ile birliklte de faiz oranı sıfır kilometre araçlar için 1,43 olarak belirlenmiş durumda.

İkinci el araç satın almak isteyen kişiler için ise 3 ay ile 36 ay arasında vade kullanan kişilere uygulanan faiz %1,43 olurken, 36 ay ile 48 ay arası vade kullanan kişilerin karşılaştığı faiz ise %1,53 olarak dikkat çekiyor. 

30 Bin TL kredi çeken kişinin 48 ay vade ile ödeyeceği aylık kredi tutarı 0 km araç için 922,40 TL olurken, 2. el araç için kredi çeken kişilerin ödeyeceği miktar 945,70 TL olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir