Anasayfa / Konut Kredisi / Finansbank Konut Kredisi Nasıl Alınır? Gerekli Belgeler!

Finansbank Konut Kredisi Nasıl Alınır? Gerekli Belgeler!

Bankalar ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara kredi fırsatı sağlayarak kolaylık olmaya çalışmaktadır. Finansbank’ta konut kredisi adı altında kredi fırsatı sunarak, vatandaşlara ev sahibi olma yolunda yardımcı olmaktadır. QNB Finansbank Konut Kredisi Nedir, Nasıl Alınır? detaylar yazımızda…

QNB Finansbank Konut Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

QNB Finansbank’ta da konut kredisi sahibi olmak oldukça kolay ve düşük faiz oranları sayesinde oldukça cazip konut kredileri mevcut. Günümüzde ev sahibi olmak her yurttaşın hedefleri arasında yer almakta. Ancak hayat şartları ve ekonomik belirsizlik ev sahibi olmak isteyenlerin önündeki en büyük engel. Günümüz şartlarında asgari ücretli bir vatandaşın konut sahibi olacak kadar nakit parayı bulması ve biriktirebilmesi oldukça zor. Bu ve benzer birçok nedenden dolayı ev sahibi olmak için kredi yoluna başvurular çok fazla olmuş durumda. Konut kredileri vatandaşlara bir destek niteliğinde yardımdır. QNB Finansbank konut kredisi başlığı altında ev sahibi olmak isteyenlere destek olmak için, düşük faizli konut kredileri imkanı sunmaktadır.

Konut kredilerinde en uygun faiz oranını sunan bankalar arasında yer alan Finansbank, insanları hayallerine ulaştırma yolunda büyük bir adım atmak istemektedir ve ayrıca ülke ekonomisine de bir katkı da bulunmayı amaçlamaktadır. Bankalar müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek isterler. Bundan dolayı son yıllarda çok fazla tercih edilmeye başlanan kredi türlerinin başında gelen konut kredileri, ev sahibi olmayı arzulayan kişilerin başvuru adresi haline gelmiştir.

Kentsel dönüşüm başta olmak üzere birçok neden som yıllarda konut fiyatlarının çok fazla yükselmesine neden olmaktadır. Talebin gittikçe artmasıyla beraber ev fiyatları da sürekli artar hale geldi. Konutlara bu kadar başvurunun olmasının ve fiyatların artmasının sonucunda, bankaların konut kredileri olmadan ev alabilmek çok zor bir hale geldi. Fiyatlar bu seviyelere gelmişken, QNB Finansbank’ı tercih etmek mantıklı bir seçim olarak gözüküyor.

Tavsiye :  Konut Kredisi Yapılandırma Refinansman Yapma Şartları Ne? Nasıl Yapılır?

Konut Kredisi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Konut kredisi alabilmek için diğer kredi türlerinde olduğu gibi bazı şartları yerine getirmek gerekir. Özellikle 400.000 civarlarında bir paranın altından kalkılabilmesi için gereken bütün belge ve teminatların eksiksiz bir halde tamamlanması gerekir. İlk bilinmesi gereken husus, bütün bankalar ev alabilmeniz için sunduğu para miktarını tahsil edene kadar, eve ipotek uygulamasını yapılacağıdır. Sonuç olarak banka ödemelerde uygunsuz bir durum veya usule aykırı bir hareket gördüğünde, yasaların vermiş olduğu haklarla evinize el koyabilecektir. Bu ve benzeri esasları iyi bilmek ve ona göre hareket etmek gerekir.

Finansbank’tan konut kredisi alabilmek için ilk olarak, beğendiğiniz evin değerini resmi belgelerle doğrulatıp Finansbank şubelerinden herhangi birine başvuru yapabilirsiniz. Finansbank tercih ettiğiniz evin değerinin yüzde 80 kadarını karşılayacaktır. Bütün ödemeleri yapması mümkün değildir. Ödemelerin minimum yüzde 20’si kadarını nakit olarak bulundurmak gerekir. Bu adımlarda herhangi bir problem gerçekleşmezse, evrak ve giderlerin hesaplanması kısmına geçilir.

QNB Finansbank Üzerinden Konut Kredisi Alabilmek Adına Gerekli Belgeler Nelerdir?

Konut kredisine başvuru yapabilmenin ilk koşulu, reşit olmaktır. 18 yaşını bitirmemişseniz, başvuru talebiniz karşılık görmeyecektir. Yaş konusunda bir sorun oluşmazsa, son 1 aya ait ikamet belgeniz, nüfus cüzdanı fotokopiniz ve elektrik, su, doğalgaz gibi bazı fatura bilgileriniz banka tarafından talep edilecektir. Daha sonra QNB Finansbank üzerinden konut kredisi almak için yazılı adımları takip etmeniz gerekecektir.

Ayrıca Finansbank web sayfasından hesaplama yapıp kredi tutarlarına aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

https://www.qnbfinansbank.com/ev-ve-konut-kredileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir