Anasayfa / Bilgi / Fındık destekleme ödemeleri ne zaman ödenecek?

Fındık destekleme ödemeleri ne zaman ödenecek?

2019 yılı için fındık destekleme ve çay ödemeleri ödenmeye başladı.

Son yıllarda çiftçilerin üretim alanlarını daha elverişli hale getirmek  ve ve verimliliklerini arttırmak için her yıl destek ödemesi devlet tarafından  yapılıyor. 

 Fındık üreticileri verdikleri emeklerinin karşılığını almadıklarından yakınmaktadırlar. Bu sebepten fındık üreticilerine yılın belli dönemlerinde destek sağlanarak açıklarını kapatmaktadırlar. 

Devlet üreticilerin yetiştirdiği ürün kadar destek sağlar. 

Başvurular ne zaman yapılıyor;

Üretici bu destekten yararlanabilmesi için , Üreticinin Gıda Tarım ve hayvancılık il veya ilçe müdürlüğüne başvuruda  bulunması gerekir. Başvurular 2019 yılı itibari ile başladı. Üreticilerin bu destekten yararlanmabilmesi için gerekli koşulları da uygulaması gerekir.  Ayrıca tüm ödemeler Ziraat Bankası kanalıyla yapılıyor…

Tavsiye :  Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri? ( Kredi Notuna Bakmayan Bankalar )

2019  yılı için ödenen 170 TL’lik dekar başı devlet desteği sürecek. Bununal birlikte çay üreticileri için verilen Çay Farkı ödemesi kilogram başına 18 kuruş olarak 2019yılında verilmeye devam edilecek. Fındık üreticilerinin alan bazlı gelir desteği ödemesine dair resmi gazetede yayınlanan kararına buradan erişebilirsiniz.

Üreticiler TC kimlik numaralarının son hanesine göre bu destek ücretini Ziraat Bankasında bulunan hesaplarından çekebilirler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir