Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu 2017

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Başvurusu 2017

Türkiye’de bankacılık sektörünün son 10 yıl içerisinde yaşadığı gelişmeler ve ortaya konulan düzenlemeler ile birlikte sektörel olarak önemli değişiklikler yaşanmıştır. Bankalar bu anlamda artık kredilendirme olanaklarında ve bankacılık hizmetlerinde çeşitliliği müşterilerine arz etmektedirler ve bu sayede de bireysel olarak finansal kaynak ihtiyacı duyan tüketiciler bankalardan kredi kullanabilmektedirler.

Bankaların temel olarak sundukları üç kategoride kredi vardır. Bunlar bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisidir. Bu kredi türleri yine kendi içlerinde çeşitli türlere ayrılmakla beraber, aralarındaki farklılık temel başlıklarından kaynaklanmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisi doğrudan nakit olarak tahsis edilen krediler olup, kredinin kullanım alanına göre farklı isimler almaktadır. Bu kullanım alanları tüketiciler açısından; sağlık, eğitim, seyahat, evlilik gibi isimler ile sıralanabilir. Kişiler kredi başvurularını ihtiyaçlarına göre yaparak bankalardan kredi alırken bu ihtiyaca özel olarak sunulan kampanyalardan faydalanabilirler.

GARANTİ BANKASI’NDAN EVLENDİREN KREDİ

Kredilendirme açısından oldukça avantajlı imkanları sunan Garanti Bankası sunduğu evlilik kredisi ile yeni evlenecek olan çiftlere ödeme zorluğu yaratmadan nakdi destek sağlamaktadır. Bu kapsamda siz de evlenmeden önce nişan, kına, düğün, balayı, nikah, çeyiz masraflarınızı karşılamak için garanti bankası evlilik kredisi başvurusu yaparak bu imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Tavsiye :  İş Bankası 25.000 TL’ye Kadar Anında Kredi Kampanyası Başvuru Şartları

Kredinin Değerlendirmesi;

Garanti Bankası’ndan evliliğe yönelik masraflar için alacak olduğunuz 10 bin TL tutarındaki bireysel ihtiyaç kredisi için 36 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde uygulanacak olan faiz oranı %1.74’dür. Bu değerler ile hesaplama yapıldığında bankaya ödemeniz gereken aylık taksit tutarı ise 397,89 TL’dir. Bankaya vade sonunda yapacağınız toplam geri ödeme tutarı ise 14.374,04 TL’dir. Ayrıca bu kredi için 50 TL tahsis ücreti ödersiniz.

Başvurular;

Garanti Bankası’ndan alacağınız kredi için başvurularınızı doğrudan bankanın şubelerine giderek;

T.C. Kimlik Belgesi

Gelir Durumu Gösterir Belge

Son 3 Ay İçinde Alınmış İkametgah Belgesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca garanti intenet bankacılığı hizmeti sunulan resmi web sitesi üzerinden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir veya 444 0 333 nolu telefondan garanti bankası telefon bankacılığı hizmeti alarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

ÇEYİZ HESABI:

Eğer kredi kullanmak yerine evliliğiniz için kendiniz birikim yapmak istiyorsanız Garanti Bankası’nda çeyiz hesabı açtırabilir ve paranızı burada 36 ay boyunca biriktirdikten sonra birikiminizin belirli bir oranı kadar devletten destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir