Anasayfa / Gündem / Genç Çiftçilere 30.000 TL Hibe Kredisi Sonuçları

Genç Çiftçilere 30.000 TL Hibe Kredisi Sonuçları

Genç çiftçinin teşvik edilebilmesi adına verilmesi için başvuruları tamamlanan hibe kredisi sonuçları neticeye kavuştu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uzunca bir süredir takip edilen Genç Çiftçi Projesinin Desteklenmesi Programı, vatandaşlara önemli kolaylıklar sağlıyor.

Fikirlerini hayata geçirmek isteyen ancak maddi imkansızlıklar sebebiyle istediğini elde edemeyen vatandaşlarımız için her zaman kolaylıklar sağlanıyor. Bu süreçte gençlerimizin daha iyi işler elde edebilmesi için yetkili kesim de elinden geleni yapıyor.

Gençlerimizin teşvik edilebilmesi için 30 bin TL hibe için başvurular gerçekleşmişti. Bakan Faruk Çelik tarafından hibe desteği programına toplam 14 bin 970 kişinin 30 bin TL hibe almaya hak kazandığı aktarıldı.

Toplam 397 bin gencin başvurduğu Genç Çiftçi uygulamasına ilişkin yetkili isimlerden de açıklamalar geldi. Bakan Çelik, Değerlendirme Komisyonları tarafından yapılan incelemelerin 29 Mayıs 2017’de son bulduğunu aktardı. Genç Çiftçilerin hak ediş listelerinin açıklanacağının altı çizildi. Aynı zamanda uygulanmakta olan bu takvime göre 30 Mayıs ve 5 Haziran tarihleri arasında müdürlükte bu listenin askıda duracağının altı çizildi.

Tavsiye :  Günümüzün En Popüler 12 Yatırım Aracı

Başvuru sonuçlarını nereden öğrenebilirim?

Genç Çiftçi uygulamasına başvuran ve başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar https://gencciftci.tarim.gov.tr adresi üzerinden durumlarını öğrenebilirler. Hibe alacak olan vatandaşlar, il ve ilçe müdürlükleri ile birtakım sözleşmeler imzalayacaklar. Bu sözleşmelerin ardından projenin faaliyete geçme durumu artık söz konusu olacak.

Hibelerin 8.375’i büyükbaş hayvancılık, 165’i manda, 2 bin 860’ı küçükbaş hayvancılık, 1020’si büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık tesisi olduğu açıklandı. Aynı zamanda hayvancılık dışında tarım için de hibe veriliyor. 359’u bağcılık ve kapama meyve bahçesi tesisi, 732’si örtü altı tesisi, 67’si fide-fidan süs bitkisi üretim tesisi ve 92’si de tıbbi aromatik coğrafi işaretli ürünler alanlarında uygulanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir