Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Halkbank 30 Bin Faizsiz 150 Bin Düşük Faizli Esnaf Kredisi Detayları

Halkbank 30 Bin Faizsiz 150 Bin Düşük Faizli Esnaf Kredisi Detayları

Esnaflar, işlettikleri işletmelerinin ortaya çıkan birçok ihtiyacını karşılayarak müşterilerine hizmet ve ürünler sunarlar. Bu kapsamda sahip oldukları olanaklar ile geliştirmelerini yapan esnaflar, çeşitli noktalarda büyümeyi sürdürebilmek için finansal kaynağa da ihtiyaç duyabilmektedir. Özellikle bir işletmenin kuruluşundan sonraki büyüme evresinde, işletmenin kendi getirisi ile büyük adımlar atabilmek zorlayıcı olabilir, bu anlamda esnaflar bankalardan kredi kullanarak, küçük taksitlerle geri ödemeyi daha avantajlı bulmaktadırlar.

Türkiye’de esnafların kalkınmasının, gelişmesinin ve bir adım daha ileriye gitmesinin ülke ekonomisi üzerindeki olumlu etkileri dikkate alınarak, bu anlamda önemli çalışmalara imza atılmaktadır. Başta girişimcilere hibe ve kredi destekleri verilmekte, ayrıca esnaflara da işletmelerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için krediler sağlanmaktadır.

HALKBANK’TAN ESNAFLARA ÖZEL FAİZSİZ VE DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ SEÇENEKLERİ

Devlet bankası olarak sunduğu hizmetlerde, vatandaşlara kolaylıklar sağlayan Halkbank, ülke ekonomisine olumlu etkileri olacak olan her türlü çalışmaya da destekleme sağlamaktadır. Bu kapsamda esnafların ihtiyaçlarına yönelik olarak da avantajlı kredilendirme olanakları sağlayan halkbank 30 bin faizsiz 150 bin düşük faizli esnaf kredisi vermektedir. Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile bağlantılı olarak kredilendirme sağlayan banka Kefalet ve Kredi Kooperatifi aracılığıyla krediyi esnaflara sunmaktadır.

Tavsiye :  Kredi Çekmek için Sigortalı Çalışan Olmak Zorunlu Mu?

Bu anlamda krediden faydalanmak isteyen esnafın, iş yerinin yahut ikametgahının bulunduğu bölgedeki esnaf ve sanatkarlar odasına kaydının bulunması gerekmektedir. Ardından kredi kullanmak isteyen esnaf, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne kredi başvurusunu bildirmelidir. Başvuru bildirimini yapan esnaf ile ilgili olarak çeşitli finansal değerlendirmeler yapan kooperatif eğer bu kişiyi kredilendirme için uygun görürse, kredi talebini Halkbank’a iletmektedir. İstihbarat bilgileri ile bankaya bildirim yapan kooperatif sonrasında, banka da esnaf ve işletmesi hakkında kredilendirme araştırması ve değerlendirmesi yapmaktadır. Eğer banka da kredi başvurusunu olumlu bulursa talep edilen miktarda krediyi kişiye tahsis etmektedir. 

Bilindiği üzere artık girişimcilere ve esnaflara devlet destekli olarak verilen hibe ve krediler KOSGEB tarafından koordine edilmektedir. Bu nedenle bu krediye başvuracak olan kişilerin KOSGEB tarafından sağlanan uygulamalı girişimcilik sertifikası, en az 3 yıllık ustalık belgesi ve kültürel meslek işiyle uğraşıyor olmak şartları da başvurularda gerekli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir