Anasayfa / Esnaf Kredisi / Halkbank Esnaf ve Sanatkar Kredileri

Halkbank Esnaf ve Sanatkar Kredileri

Türkiye’de bankacılık sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Halkbank, bireysel müşterilerine sunduğu birçok avantajlı finansal kaynağın yanı sıra esnaf ve sanatkarlar için de önemli çalışmalara imza atmaktadır. Bu kapsamda sağladığı kredilendirme olanaklarındaki çeşitlilikler ile ihtiyaç sahiplerine, ihtiyaç duyulan finansal kaynağı en iyi şekilde sunmaktadır.

HALKBANK ESNAF VE SANATKAR KREDİLERİ:

ESKKK KEFALETİ İLE KREDİ: Esnaf ve sanatkarlar, ortak bulundukları esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifi kefaleti ile Halkbank’ın avantajlı kredilerinden faydalanabilmektedirler. 60 aya kadar vade olanağı ve aylık/3 aylık ödeme periyodu bulunan bu kredi ile 150 bin TL’ye kadar kredi kullanılabilmektedir. Alınabilecek olan kredinin limiti ESKKK risk grubuna göre belirlenmektedir. Başvurular doğrudan şubelerden gerçekleştirilmekte olup ibraz edilmesi gereken belgeler; T.C. nüfus cüzdanı, vergi levhası, esnaf oda kayıt belgesi ve esnaf sicil tasdiknamesidir. Bu belgeler ile kooperatifin kefaleti ile kredi kullanılabilir.

ESKKK KEFALETİ OLMADAN KREDİ: Halkbank, kefaletli olarak kredi verdiği gibi ESKKK kefaleti olmaksızın da kredi sağlayabilmektedir. Esnaflar bu kapsamda yine 60 aya kadar vadeli, ayda bir veya üç ayda bir ödeme olanağına sahip 100 bin TL, 125 bin TL ve 150 bin TL arasında değişen tutarlarda kredi kullanılabilmektedir. Ancak krediden faydalanacak olan esnafta aranan bir takım şartlar vardır, bunlar; işletmenin Esnaf ve Sanatkarlar Odasına ve Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Müdürlüğüne kayıtlı olması, ESKKK ortağı olunmaması, medeni haklarından mahrum olmayan gerçek kişi olunmasıdır. Başvurular doğrudan şubelerden gerçekleştirilmekte olup ibraz edilmesi gereken belgeler; T.C. nüfus cüzdanı, vergi levhası, esnaf oda kayıt belgesi ve esnaf sicil tasdiknamesidir.

Tavsiye :  TEB Esnaf Kredisi Başvuru Şartları Ve Gerekli Belgeler

SIFIR FAİZLİ ESNAF KREDİLERİ: Halkbank ayrıca unutulmaya yüz tutmuş mesleklerde çalışmalarını sürdüren esnaf ve sanatkarlara özel kredi imkanı da sunmaktadır. Bu özel kredi kapsamında faiz uygulanmamaktadır ve krediyi kullanarak işlerini büyüten esnaf ve sanatkarlar, uygun ödeme seçenekleriyle faiz ödemeksizin kredi borcunu geri ödemektedir. Ayrıca KOSGEB destekli olarak girişimcilere faizsiz kredi ve ustalık belgesi bulunup yeni iş kurmuş olaranlara da faizsiz kredi halkbank tarafından sağlanmaktadır.

Siz de bu şartlar ile halkbank esnaf kredisi imkanlarına başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir