Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Halkbank Evlilik Kredisi Başvurusu 2017

Halkbank Evlilik Kredisi Başvurusu 2017

Bankalar, bireylere ihtiyaç duydukları birçok alanda kredi olanağı sağlamaktadır. Bu kapsamda kişiler eğitim, sağlık, seyahat, evlilik ve benzeri masraflı süreçler için bankalardan kredi kullanabilmektedir. Alınan bu krediler genel olarak “bireysel ihtiyaç kredisi” kategorisinde değerlendirilmektedir ve kişilere belirli bir vade süresince, belirli bir faiz oranı ile geri ödemeleri şartı ile sağlanmaktadır. 

HALKBANK’TAN EVLİLİK KREDİSİ OLANAKLARI

Sayfa İçerikleri

Halkbank, devlet destekli olarak çeyiz hesabı uygulaması ile kişilere birikim olanağı sağlamasının yanı sıra bireysel ihtiyaç kredisinde uyguladığı cazip faiz oranı ile de avantajlar sunmaktadır. Biz yazımızda bu iki imkana da değineceğiz;

ÇEYİZ HESABI

Evlenecek olan çiftler halkbank çeyiz hesabı başvurusu yaparak evlilik öncesi ihtiyaç duyacakları nakdi olanakları yaratabilmektedirler. Üstelik devlet destekli olarak. Bu uygulama kapsamında, evlenecek olan 18-24 yaş aralığındaki (üniversite mezunları için 26 yaş) gençler çeyiz hesabı açtırmak üzere Halkbank şubesine başvurduktan sonra 3 sene içerisinde 20 bin TL’yi bu hesapta biriktirmeleri halinde devlet desteği ile 5 bin TL’de hesaplarına eklenmektedir.

Tavsiye :  Ziraat Bankası Maaş Müşterilerine Emekli Kredisi

Bu kampanyadan faydalanmak isteyen çiftler ayrı ayrı çeyiz hesabı açarak kısa sürede iyi bir birikime sahip olabilirler. Başvuru yapacak olan çiftler için 18-24 yaş aralığı şartı aranmaktadır ve başvurular doğrudan T.C. kimlik belgeleri ile şubelerden gerçekleştirilmektedir.

EVLİLİK KREDİSİ

Halkbank bireysel ihtiyaç kredisinde uygulanan en avantajlı faiz oranları ile evlenirken ortaya çıkabilecek her türlü masrafı karşılayabilmek üzere kredi kullanabilirsiniz. Düğün, nişan, kına, balayı, nikah her biri oldukça masraflıdır. Bu kapsamda;

Halkbank’tan alacağınız 10 bin TL tutarındaki halkbank evlilik kredisi için 48 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde uygulanacak olan faiz oranı %1.20’dir. Bu kapsamda da aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı ise 290 TL’dir. Bu kapsamda vade sonundaki toplam geri ödeme tutarınız ise 13.920 TL olacaktır. Bu krediden faydalanırken ayrıca herhangi bir ekstra kredi tahsis ücreti veya dosya masrafı ödemenize gerek yoktur.

BAŞVURULAR:

Halkbank evlilik kredisi başvurunuzu doğrudan Halkbank şubelerine giderek;

-T.C. Kimlik Fotokopisi

-Gelir durumunu gösterir belge

-Son 3 ay içinde alınmış ikametgah belgesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir