Anasayfa / Gündem / Halkbank Kredi Yapılandırma 2019

Halkbank Kredi Yapılandırma 2019

Bankalar, müşterilerinin ödeme konusunda güçlük yaşadıkları kredilerini yapılandırmaktadırlar. Bu bakımdan Halkbank müşterileri de borçlarının yükünü hafifletebilmektedirler. 2019 Halkbank kredi yapılandırma nasıl yapılır? Kredi kartı ve kredi yapılandırma şartları nelerdir? tüm detaylar yazımızın devamında…

Tüketiciler bankalardan kredi kullanırken mutlaka alacakları kredinin bütçelerine uygun olup, olmadığını iyi tespit etmek durumundadırlar. Aksi takdirde kullanılacak olan kredinin yükü zamanla bütçeye uygun düşmez ve bu durumda da kredi ödeyememe durumu ortaya çıkmaktadır. Bankalardan alınan kredilerin herhangi bir nedenle geri ödenmemesi durumunda ise birçok olumsuz süreç ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan ilki kredi notu düşüşüdür. Kredi notunun düşmesi ise ilerleyen süreçte yeniden kredi kullanımı şansını düşürmektedir. Diğer bir olumsuzluk ise yasal takip sürecidir. Belirli bir süre içerisinde geri ödenmeyen kredi borçları için bankalar yasal takip başlatarak, hukuk aracılığı ile bu borcu geri almak üzere harekete geçerler.

HALK BANK KREDİ YAPILANDIRMA

Eğer Halk Bank’tan kullanmış olduğunuz bir kredi varsa, bu kredi borcunuz için bankadan kredi yapılandırma talep edebilirsiniz. Kredi yapılandırma sayesinde, bankaya olan borcunuz yeni taksit tutarları ve yeni vade süresi ile yeni bir faiz oranına göre tekrar hesaplanır ve böylelikle yükünüz hafifler. Ancak kredi yapılandırma işleminin kullandığınız kredi tipine göre değişiklik göstereceğini bilmelisiniz.

Tavsiye :  Fındık Destekleme Paraları Ne zaman Ödenir? Yılın Hangi Aylarında Ödeme Yapılır

HALK BANK İHTİYAÇ KREDİSİ YAPILANDIRMA

Halk Bank’tan almış olduğunuz bireysel ihtiyaç kredisi banka tarafından yapılandırılabilmektedir. Eğer borcunuzu geri ödeme konusunda güçlük çekiyorsanız, bankanın şubesine giderek, bu alandaki yetkiliden randevu alarak yapılandırma talep ettiğinizi bildirmelisiniz. Yetkili size yapılandırılacak olan borcunuzun yeni tutarını, yeni aylık taksit tutarlarını ve uygulanacak faiz oranını bildirip onayınızı aldıktan sonra borunuz yapılandırmaya alınacaktır.

KONUT VE TAŞIT KREDİSİ YAPILANDIRMA

Bu iki kredi türü genel olarak teminatlı olarak tahsis edildiğinden, yapılandırması da farklıdır. Bu kredi ürünlerinde ipotekli olan bir gayrimenkul veya eğer mahçup olmak istemediğiniz bir kefil söz konusu ise yapılandırma yapmanız çok avantajlı olacaktır. Ancka konut kredisi yapılandırmasında, kredi borcunuzda yüksek oranda artış olacaktır. Zira vade süresi de yeniden uzayan borca uygulanacak olan yeni faiz oranı ile anapara borcunuz artışa gidecek ancak taksit tutarlarınız düşecektir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öncelikle yapacağınız yapılandırma işleminde var olan borcunuz banka tarafından kapatılacağından bir erken ödeme cezası uygulanacak ve bunun için bir bedel ödemeniz istenecektir.

Diğer yandan vadesi kısalmış olan krediniz için yeniden bir vade uzatması uygulandığında bu oranda faiz ödemesi artışınız olacaktır. Bu nedenle de normalden çok daha yüksek bir geri ödeme yapmanız gerekecektir.

Eğer bu şartlar bütçenizi rahatlatacak ve katlanılabilirse yapılandırma işleminizi size en yakın Halk Bank şubesine giderek yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir