Anasayfa / Bilgi / Hangi Banka Daha Çok Faiz Kazancı Getirisi Veriyor

Hangi Banka Daha Çok Faiz Kazancı Getirisi Veriyor

Vadeli mevduat hesapları ile hiç risk almadan kazanç elde etme imkanı sağlamaktadır. Bu noktada bireyler yatırım yaparken en yüksek faiz oranı veren bankalara dikkat etmektedir. Daha önceleri hisse senedi ile yatırım yapmak daha çok tercih edilmekteydi. Ancak bu durum daha riskli olduğundan bankaların vadeli mevduat hesaplarına rağbettedir.

Vadeli mevduat hesaplarında uygulanan sabit faiz oranlarının yanında, zaman zaman kampanyalar yapılmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde kişi çok daha büyük gelirler elde edebilmektedir. Unutulmamalıdır ki kişi ne kadar büyük yatırım yaparsa o kadar kazanç elde edebilir. Düşük tutarlarla yatırım yapmak sizin için sadece vakit kaybı olacaktır.

BANKALAR GENEL PİYASAYA GÖRE HAREKET ETMEK ZORUNDADIR

Bankalar da müşteriler gibi kar grafiği elde etmeye çalışmaktadır. Bu noktada bankalar genel ekonomi piyasasına bağlı olarak faiz oranlarında değişikliklere gidebilmektedir. Bunun yanı sıra müşterilerin genel durumuna bağlı olarak özel avantajlar sağlanabilmektedir. Çünkü bankalar mevduat hesaplarında eldeki parayı tutarak kendi içerisinde değerlendirmektedir. Her ay belirli oranda bir faiz uygulanır ve para giriş çıkışlarına bağlı olarak birtakım imkanlar sağlanabilmektedir.

Tavsiye :  Kredi Borcunda Eşin Sorumluluğu Nedir?

HOŞGELDİN FAİZLERİNDEN YARARLANIN

Bankalar ilk kez vadeli hesaba yatırım yapacak olan kişiler için Hoş Geldin faizleri uygulamaktadır. Bu faiz oranları uygulanan stabil faizlere göre çok daha yüksek olmaktadır. Bu noktada en yüksek Hoş geldin faizi uygulayan banka Ing Bank’tır.

HANGİ BANKALAR NE KADAR FAİZ UYGULAMAKTADIR?

Bankaların vadeli mevduat hesapları için belirlediği faiz oranları aşağıdaki gibidir;

Ziraat Bankası %4,75, Odeabank e-Vadeli Mevduat %10,00, İş Bankası %4,60

Şekerbank %4,50, Garanti Bankası %7,00, Yapı Kredi Bankası Vadeli Mevduat %5,00

Akbank %4,50, Burgan Bank %6,00, Denizbank %5,50, Fibabanka %7,85, Tekstilbank %7,25, TEB

Marifetli Hesap %8,50, Vakıf Bank %9,60, Anadolu Bank e-Vadeli %10,75, Halkbank %4,75,

HSBC %5,50, Aktifbank yüzde 15.09, Fibabanka yüzde 14.00, Ing Bank yüzde 13.75.

En yüksek faiz oranıyla mevduat hesabı açan banka Aktifbank’tır. Bu bankaya yapılan yatırımlar sonucunda mevcut paranızı 1 yıl içerisinde çok büyük kazançlarla geri çekebilirsiniz. Üstelik hiçbir şekilde risk altında kalmadan. Yaptığınız yatırım, banka iflas etse bile sigorta firmaları tarafından karşılanacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir