Anasayfa / Bilgi / Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hayat Sigortası Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hayat sigortası, bir yıl süreyle vefat ve sürekli hastalıkların risklerini güvence altına almaktadır. Kaza sonucu oluşabilecek tedavi masrafları sigorta tarafından karşılanmaktadır. Hayat sigortası, kişinin hastalıklara karşı meydana çıkabilecek maddi sıkıntıların önüne geçmektedir. Ancak bu noktada pek çok kişi hayat sigortası fiyatları karşılamamakta ve bunu gereksiz masraf olarak görmektedir. İçeriğimizde hayat sigortası poliçesi nedir detayları yer alacak.

Hayat sigortasının önemi ve faydaları

Hayat sigortasının önemi daha çok tehlikeli hastalıklarla karşı karşıya kalındığında veya ciddi bir kazaya maruz kalındığında anlaşılmaktadır. Bu hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için büyük bir anlam ifade etmektedir. Çünkü meydana gelen tedavi masrafları kişinin finansal düzenini alt üst edebilmektedir. Ancak hayat sigortası yapıldığı takdirde, hastane masrafları sigorta firması tarafından karşılanmaktadır.

Tavsiye :  Kredi Kartı Kullanmayan Kişi Kredi Çekebilirmi?

Düzenli olarak ödenen sigorta primleri, kişinin hayatını güvence altına almaktadır. Toplanan primler ise bir yatırım olarak görülmelidir. Burada masraflar sigorta firması tarafından karşılanır. Sigorta primleri yıllık olarak ödenmektedir. Ödenen tutar da kişinin finansal durumunu alt üst edecek nitelikte değildir.

Kredi kullanımında banka hayat sigortası yapmaktadır

Bankalar son yıllarda, bütün kredi talepleri için hayat sigortasını mecbur kılmıştır. Hayat sigortası bankalar için bir teminattır. Ödemenin gerçekleşmemesi halinde kalan borç hayat sigortası üzerinden tahsil edilmektedir.

Hayat sigortasıyla aynı zamanda bir miras da bırakılmış olmaktadır. Sigortada ödenen primler, kişinin hayatını kaybetmesi durumunda mirasçılara bırakılmaktadır. 

Hayat sigortası sorgulama işlemi e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir. https://www.turkiye.gov.tr/hayat-sigortasi-police-sorgulama adresi üzerinden sorgulama işleminden faydalanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir