Anasayfa / Hayvancılık Kredisi / Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Türkiye tarım ve hayvancılık alanında çok geniş olanaklara sahip bir coğrafyaya sahiptir. Son yıllarda köyden kente artan göçler nedeni ile bu sektörlere olan ilginin azalması, ekonomiyi olumsuz etkilemekte olduğundan, çiftçilerin yeniden bu alanlara yönelik teşvik edilmesi için devlet destekleri ve avantajlı banka kredileri sağlanmaktadır. Özellikle hayvancılık alanında çeşitli bankalar hayvan kredisi sağlamaktadır. Bu kapsamda çiftçiye hayvan kredisi veren bankalar aracılığı ile bu alanda çalışanlar ve çalışmak isteyenler; işlerini geliştirebilmekte, modenleştirebilmekte veya yatırımlarını büyüterek daha büyük gelirler elde edebilmektedirler. 

2017 YILINDA HAYVAN KREDİSİ VEREN BANKALAR

TÜRK EKONOMİ BANKASI: Türk Ekonomi Bankası, Türkiye’de hayvancılık sektörünün kalkındırılabilmesi adına avantajlı kredi olanakları sağlayan bir bankadır. Özellikle arıcılık, besicilik, süt hayvancılığı ve kümes hayvancılığı alanında çiftçilere nakdi olanaklar sağlayan TEB’den alınacak olan kredilerde 60 aya kadar vade, düşük faiz oranları ve esnek ödeme planları bulunmaktadır. Bu kredi olanağı için başvurular doğrudan şubelerden yapılmakta olup, gerekli belgeler ise;

-T.C. kimlik belgesi, çiftçi kayıt sistemi belgesi, ikametgah senedi, teminat olarak gösterilecek ilgili arsa ve arazilere ilişkin tapu fotokopileri, damızlık birliği üyelik belgesi ve hayvan varlığı lisesidir.  (Gerekli evraklar alınacak olan ilgili hayvancılık sektörüne göre farklılık gösterebilmektedir.) Bu belgeler ile birlikte size en yakın Türk Ekonomi Bankası şubesine giderek teb hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Tavsiye :  Genç Çiftçilere Devlet Destekli Hibe 50 Bin Lira Başvurusu

ŞEKERBANK: Şekerbank, Türk ekonomisinde çok önemli bir yere sahip olan tarım ve hayvancılığın kalkındırılması ve modenleştirilmesi adına uzun yıllardır önemli çalışmalara imza atmıştır. Son dönemde bu kapsamda süt sığırcılığı, besicilik ve moden hayvancılığa destek kredileri ile ön plana çıkan Şekerbank’tan avantajlı krediler alınabilmektedir. 60 aya kadar vadeli, ayda bir, üç ayda bir, altı ayda bir, yılda bir ödemeli, düşük faiz oranlı ve yüksek tutarlı kredi kullanımları için size en yakın Şekerbank şubesine giderek şekerbank hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi kullanımları çiftçi kayıt sisteminde kayıtlı olan çiftçiler tarafından bireysel olarak gerçekleştirilmekte olup, gerekli belgeler uğraşılan hayvancılık alanına göre farklılık gösterebilmektedir, şubelerden belgeler hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir