Anasayfa / Hayvancılık Kredisi / 2018 Hayvancılık için Devlet Teşviği Verilen İller ve Teşvik Şartları

2018 Hayvancılık için Devlet Teşviği Verilen İller ve Teşvik Şartları

2018 yılı  hayvancılık sektöründe devlet bazı önemli adımlar atmaya devam ediyor. Devlet destekli teşvik verme işlemleri genel olarak büyükbaş hayvancılık yapmayı düşünenler için daha önemlidir.

Hayvancılık Teşvik Hibe Kredileri

 Hayvancılık işe ile meşgul olan kişiler devletten alacakları destekle bir çok ihityaçlarını bir anda giderebilecekler. 50000 hibe teşviği için gün sayan vatandaşlar biran evvel hayvancılık sektörünü çok iyi yerlere getirmeyi hedefliyor. Burada önemli nokta, teşvik yardımı canlı hayvan alımı için değil, kurulacak tesis ve çiftlik kurulumu için harcanabilir. 

 Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Banka hayvancılık kredisi için 2 aşamayı müşterilerine sunuyor. 

-Büyübaş süt hayvancılığı kredisi

 Bu kredi ile 10 inek alarak hayvancılık sektöründe yerinizi alabilirsiniz.  Az sayıda inek alımı için banka herhangi bir girişimde bulunmuyor. Bu kredi ile süt işletmeciiliği yapılmaktadır. 

-Büyükbaş Besicilik Kredisi

 Bu kredi türüde belli sayıda hayvan alımalrı için geçerlidir. Az sayıda hayvan alıp besicilik yapmak Ziraat bankası teşvik maddelerinin içinde yer almaz. 

Hayvancılık Teşvikleri Nasıl Alınır?

Hayvancılık sektörüne girip yeni işlere imza atmak isteyenler Ziraat Bankasının teşvikleri ile çok daha kolay bir şekilde yeni bir sayfa açabilirsiniz.  Hayvancılık teşvikleri almak için banka şubesine giderek detayları öğrenebilir ve başvuru yapılabilir. 

Tavsiye :  Genç Çiftçi Projesi Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Şartları

30 binlira geri ödemesiz hibe teşvik parası almak için koyun, inek, sığır, manda, arıcılık, ipek böceği yetiştiriciliği alanalrında giriş yapmak en önemlişartlar arasındadır. 

 Hayvancılık Teşvkleri Ne kadar?

 Hayvancılık sektöründe adım atmak isteyen bir kişi devletten sağlanan teşvik ile alanında kendini tüm dünyaya hedeflemeyi düşünüyor.  Bu uygulamayı yaparken belli bir nakite ihtiyacı olduğundan dolayı gözler devletin belirlediği hibe destek parasının ne kadar olduğu yönünde.

 Hayvancılık teşvik ücreti 30 bin geri ödemesiz ve 50 bin geri ödemeli  olarak belirtiliyor. Ancak verilecek bu ücet hayvancılık sektöründe iş kurmak isteyenlerin çiftlik ve eşya alımı konusunda kullanılacak. Canlı hayvan alımları kişilerin daha önceden biriktirdikleri veya yakınlarından temin ettikleri para ile toparlanır. 

 Teşvik verilen illerin listesi de belli oldu. Toplam 12 ilin olduğu bu liste ise şöyle;Adana, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Amasya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edine, Erzurum, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Konya, Malatya, Manisa, Muğla, Muş, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yozgat belirtiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir